Google chce ovládat komerční drony

| Petr Minařík

Google drony přicházejí, tedy ne tak docela. Podle zprávy deníku Bloomberg, chce Google (ve spolupráci s dalšími velkými lídry) licenci, aby mohl vytvořit a provozovat řešení pro řízení komerčních dronů ve vzdušném prostoru. Je to totiž něco, co v současné době chybí a vláda nemá v úmyslu to v brzké době poskytnout.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Google ve spolupráci s dalšími nejméně čtrnácti giganty jako jsou např. amazon.com, Verizon Communications nebo Harris Corp oslovili vládu, aby se projednalo, jak budeme řešit naši budoucnost přeplněnou drony.

Ve hře je i NASA

Deník TechRadar oznámil, že je ve hře i NASA, aby vyvinula řídící systém pro drony. NASA bude příští týden hostit také konferenci, kde se začnou probírat detaily, včetně “bezpečnostního systému”, který by automaticky umožnil držet drony od zakázaných letových zón, jako jsou letiště nebo třeba Bílý dům. Drony se totiž mají v následujících několika letech stát všudypřítomnými. Budou používány všemi od skupin po amatéry přes nadšence, avšak s nimi přibudou nové problémy. Drony byly totiž již několikrát zodpovědné za poprask, který vyvolaly například letem blízko zakázaných oblastí.

Využití dronů je stále rozšířenější

V mnoha částech světa jsou drony již hojně používány. Například v Singapuru jsou díky Uberu doručovány zmrzliny pomocí dronů. Kdokoliv si tedy aplikací Uber objedná zmrzlinu, bude mu doručena dronem. Technicky vzato to znamená, že Uber porazil Amazon. Amazon se totiž zaměřuje na doručování dronem již několik let, avšak zatím bez větších úspěchu. Každopádně spojení s Googlem a vytvoření systému pro ovládání dronů ve vzdušném prostoru je velkým krokem k tomuto cíli.

Zatím nebylo rozhodnuto o mnoha věcech, například o tom, zda bude systém veřejný nebo soukromý, nicméně měl by to být jednotný systém. V sázce jsou velké peníze a Google chce být mezi prvními, kdo vstoupí do tohoto byznysu.

Zdroj: inquisitr.com

Kategorie: Články

Štítky: UAV, Dron, Amazon, NASA, Google, Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse