GoPro se bude orientovat i na drony a virtuální realitu

| Petr Minařík

Společnost GoPro, která vyrábí jedny z nejrozšířenějších kamer na světě, rozšíří své pole působnosti o další dva velké sektory – virtuální realitu a drony.

Držák pro 6 kamer Hero 4 od GoPro | Zdroj: vrscout.com

Držák pro 6 kamer Hero 4 od GoPro | Zdroj: vrscout.com

Výkonný ředitel GoPro Nick Woodman představil na konferenci Code několik produktů, kterými se chce společnost v budoucnu zaobírat.

Držák až pro 6 kamer

Prvním je držák pro 6 kamer Hero4, které jsou umístěny v různých pozicích, aby zachycovaly obrázky a video pro virtuální realitu ve vysokém rozlišení. Natočené video a obrázky mohou být spojeny dohromady pomocí software Kolor, který společnost GoPro získala v dubnu. Díky tomuto software lze vytvářet sjednocený, sférický obraz v rozlišení 6K.

Výsledné video pak lze přehrát na setech pro virtuální realit (například Oculus, Google Cardboard a Microsoft HoloLens). Přehrát si jej můžete i ve vašem smartphonu nebo PC díky aplikacím Kolor nebo YouTube 360. Na mobilním zařízení si pak prsty navolíte jakýkoliv směr budete chtít. Podobně to funguje i na počítači, kde probíhá orientace pomocí kurzoru.

 

 

Kvadrokoptéra od GoPro již příští rok

Woodman také odhalil, že společnost pracuje na kvadrokoptéře. Odmítl sdílet jakékoliv detaily o designu a ceně, ale první let se plánuje na první polovinu roku 2016. Kvadrokoptéra bude zaměřena hlavně na spotřebitele.

„Je úžasné vidět náš svět z nových perspektiv. Je to opravdu „Ó můj Bože“ moment,“ řekl Woodman. „Toto se nám podařilo s našimi GoPro kamerami, a nyní vidíme podobnou příležitost i na trhu kvadrokoptér. Je to něco, co je v naší DNA. Všichni napříš společností jsme z tohoto projektu nadšení.“

I přesto, že firma GoPro pracuje na svém vlastním hardware, plánuje spolupracovat i s dalšími výrobci dronů, aby poskytla kamery a softwarové řešení pro letecké natáčení a fotografování.

„Poznáváme, že zákazníci chtěji změnu,“ řekl Woodman. „Našim hlavním cílem je umožnit nabízet skvělý obsah, a jakkoliv jej budou zákazníci chtít tvořit, jsme nadšeni, že toho můžeme být součástí.“

Zde je ještě 360° video z konference Code.

 

 

Zdroj: recode.net

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra, GoPro

Komentáře (0)Vstup do diskuse