Humbuk okolo sestřeleného dronu pokračuje

| Petr Minařík

Nedávno jsme vás informovali o muži, který brokovnicí sestřelil dron letící nad jeho pozemkem. Střelec William Merideth byl zatčen za ohrožení prvního stupně.

Merideth se svými zbraněmi | Zdroj: facebook.com - William H. Merideth

Merideth se svými zbraněmi | Zdroj: facebook.com – William H. Merideth

Pilot David Boggs zveřejnil video, které mělo být posledním důkazem v boji tvrzení proti tvrzení. Avšak po několika hodinách video stáhl. Merideth tvrdil, že dron letěl 3 metry nad zemí a pokukoval do oken. Pro stanici WDRB řekl:

No, vyšel jsem ven a dron byl dole u sousedova domu, asi 3 metry nad zemí, díval se pod jejich stan, co mají na zahradě. Šel jsem a vzal jsem svoji brokovnici a řekl: “Neudělám nic, dokud dron nepřeletí přes můj majetek.“ Během minuty nebo tak, přiletěl a vznášel se nad mým pozemkem, tak jsem jej sestřelil.

Boggs toto tvrzení vyvrátil. Dron podle něj letěl ve výšce 61 metrů nad zemí viz video:

http://bcove.me/kq11vba8

Video jasně ukazuje, že dron letěl mnohem výše než 3 metry nad zemí. Klidný let zastavil až zásah z brokovnice. Dron se poté téměř okamžitě zřítil k zemi.

Někteří lidé tvrdí, že záznam mohl být upraven, avšak Boggs pro Ars Technika potvrdil, že upraven není. Dále také dodal, že plánuje podat civilní žalobu. Na září je mezitím naplánováno slyšení Meridetha, aby čelil svým trestním obviněním. Celý zmatek tak zdaleka není u konce.

Zdroj: popularmechanics.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse