Impregnace dronu Yuneec Typhoon Q500+

| Igor Vlahovič

Přípravek Nanoprotech Electric funguje spolehlivě. O tom jsem se mohl osobně přesvědčit, když mi havaroval dron DJI Phantom F320 do vodopádů Bílé Opavy.

Kvadrokoptéra Yuneec Typhoon Q500 | Zdroj: yuneec.com

Kvadrokoptéra Yuneec Typhoon Q500+ | Zdroj: yuneec.com

Na základě mých testů mne oslovil majitel dronu Yuneec Typhoon Q500+, zda bych mu na něm neprovedl impregnaci, protože bude létat nad vodní hladinou a chce mít větší jistotu.

Docela mne zajímalo, co bude uvnitř plastového trupu tohoto dronu, a tak jsem tuto výzvu přijal.

Demontáž dronu Yuneec Typhoon Q500+

Demontáž dronu nebyla obtížná, ale zdlouhavá. Musel jsem povolit velké množství šroubků po obvodu těla a ramen. Navíc jsem musel povolit další šroubky kolem krytů motorů.

Nakonec se však vše podařilo a já jsem mohl dron otevřít. Byl jsem překvapen. Uvnitř jsem našel malou řídí desku, bateriový prostor, napájecí kabely. V horním krytu pak GPS přijímač menších rozměrů s krycí fólií.

Impregnace dronu

Vlastní nanášení přípravku jsem prováděl opatrně štětečkem. Vždy jsem aplikoval malé množství přípravku, a potom jsem jej rozetřel. Nesměl jsem zapomenout na všechny části tištěného spoje, kontakty, připojení gimbalu. Přijímač byl impregnován sólo.

Nakonec jsem provedl impregnaci motorů a regulátorů. Regulátory se nachází pod motory. I zde jsem musel vše důkladně rozebrat a následně přípravek aplikovat.

Potom jsem mohl dron složit zpět. Video můžete vidět níže.

Komentáře (1)Vstup do diskuse