Intel investoval 60 milionů dolarů do firmy Yuneec

| Petr Minařík

Intel nalil do společnosti Yuneec International, která sídlí v Shanghai a vyrábí drony, 60 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 1,423 miliardy korun. Drony totiž mají širokou škálu použití a velcí hráči vidí v bezpilotních letounech budoucnost.

Intel investuje téměř 1,5 miliardy Kč do společnosti Yuneec | Zdroj: video

Intel investuje téměř 1,5 miliardy Kč do společnosti Yuneec | Zdroj: video

Rizikoví kapitalisté a společnosti investují do technologie dronů v očekávání, že bezpilotní letouny prokáží výhody pro běžné i průmyslové zákazníky. Velkým rivalem společnosti Yuneec je čínská firma DJI, do které Accel Partners investovala 75 milionů dolarů (1,779 miliardy Kč) letos v květnu.

Vize

“V Intelu věříme v chytrý a propojený svět. A jedním ze způsobů, jak všem a všude zprostředkovat takovýto svět, jsou drony,” řekl výkonný ředitel Intelu, Brian Krzanich, ve videu představujícím investici. “Drony jsou obsaženy v našem plánu, který změní svět a způsobí převrat v průmyslu dronů.”

Intel a Yuneec budou společně vyvíjet budoucí produkty, prozradily společnosti. Yuneec vyrábí drony pro zákazníky a průmyslové uživatele. V portfoliu firmy nechybí ani elektrické letouny s posádkou. Intel však odmítl poskytnout další informace o spolupráci. Intel mimo jiné investoval také do společností Airware a PrecisionHawk.

Vztah s firmou Yuneec pasuje do strategie Intelu investovat do společností, které vyvýjí produkty s potenciálem expandovat na trh pro polovodiče. Intel totiž hledá nová zařízení pro své čipy. Tato investice je velmi podobná investicím do společností Mirantis a Cloudera, kdy v prvním případě Intel před několika dny investoval 100 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč), a ve druhém 740 milionů dolarů (17,5 miliardy Kč) již v roce 2014.

 

 

Zdroj: bloomberg.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Yuneec, Intel

Komentáře (0)Vstup do diskuse