Jak to vypadá v továrně DJI?

| Petr Minařík

Federální letecká správa očekává, že se během prázdnin prodají miliony komerčních dronů. Bezpochyby mnoho z nich bude pocházet od firmy DJI. Avšak kde se všechny tyto drony vyrábí? Magazín Motherboard získal záznam z kamery dronu, která byla v továrně testována.

Zapomenutý záběr z kamery DJI X5 | Zdroj: video

Zapomenutý záběr z kamery DJI X5 | Zdroj: video

Před tím, než je jakýkoliv dron DJI poslán zákazníkům, musí být otestován. Jelikož si DJI vyrábí svoje vlastní kamery, musí je zaměstnanci také otestovat.

Video dole bylo nalezeno v jedné z kamer DJI X5. Mělo být vymazáno, ale občas se na tento proces jednoduše zapomene, jak ukazuje například i tento záznam z testování kvadrokoptéry Parrot Bebop.

 

 

Na videu dole můžete vidět linku fabriky DJI, kde se skládají kvadrokoptéry DJI Inspire 1. Pokaždé, kdy se podobný záznam dostane na veřejnost, roznítí vlnu zvědavosti. I když je video dlouhé jen několik vteřin, pravděpodobně se zamyslíte nad tím, jak jsou smartphony, notebooky, herní konzole nebo drony testovány lidmi, kteří je skládají. Jejich monotónní práce nám připomíná, jak někdo vyrábí námi využívanou elektroniku.

Mluvčí DJI řekl, že video skutečně poodhaluje záběry jedné z továren DJI, avšak neprozradil více informací.

“Hledáme místo, kde bylo video pořízeno, avšak můžeme potvrdit, že máme více zařízení pro testování kamer, podobně jako většina výrobců,” řekl mluvčí.

Na krátké video z továrny se můžete podívat zde:

 

 

Zdroj: motherboard.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse