Kespry a NVIDIA pracují na samoučícím se dronu

| Petr Minařík

Kespry, komerční výrobce dronů, představil prototyp dronu, který využívá technologii umělé inteligence od NVIDIA k rozpoznání objektů.

Dron Kespry Drone System | Zdroj: kespry.com

Dron Kespry Drone System | Zdroj: kespry.com

Prototyp využívá modul NVIDIA Jetson TX1 pro takzvaný “deep learning”, což je jedna z metod strojového učení. Nabízí komplexní algoritmy, aby se zařízení stala chytřejší. Prototyp je založen na dronu Kespry, který využívají například důlní či stavební společnosti.

K čemu budou samoučící se drony dobré?

“Tato technologie má obrovský potenciál pro komerční trh s drony,” řekl Paul Doersch, zakladatel a výkonný ředitel Kespry. “V současné době mohou naši zákazníci využívat data shromážděná drony, aby vypočítali vzdálenosti, velikosti a hodnoty. S novým samoučícím se modulem od NVIDIA budou firmy schopny identifikovat například své stroje, stavební materiál a další struktury, takže budou mít relevantnější informace o tom, jak řídit pracovní plochu použitím komerčních dronů.”

Demonstrace systému byla provedena s využitím vestavěného modulu NVIDIA Jetson TX1, který byl představen v San Franciscu. Jetson TX1 je velký asi jako kreditní karta, i přesto však bude tvořit novou generaci chytrých, samoučících se zařízení. Výkon tohoto modulu činí 1 teraFLOPS, což je dostatečný výpočetní výkon pro strojové učení, počítačové vidění a grafický procesor, při velmi nízkém odběru energie.

Modul Jetson TX1 od NVIDIA | Zdroj: nvidia.com

Modul Jetson TX1 od NVIDIA | Zdroj: nvidia.com

“Prototyp dronu Kespry s modulem Jetson TX1 je vizí budoucnosti. Drony budou vidět, myslet a navigovat samy sebe,” řekl Deepu Talla, vicepresident a generální manažer Tegra, NVIDIA. “Jetson TX1 odstartuje novou generaci neuvěřitelně schopných autonomních zařízení.”

 

 

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse