Koncept Apple dronu

| Petr Minařík

Euer Eric Huismann:

„Co by se stalo, kdyby Apple vyrobil kvadrokoptéru? Přesně takovou myšlenkou jsem se v poslední době zabýval. Drony a zejména kvadrokoptéry se stávají čím dál oblíbenějšími a spojení se smartphony už není neobvyklé. Kvadrokoptéra může být integrována mnohem hlouběji do stávajícího ekosystému. To je přesně to, co Apple nejlépe umí.

koncept apple dronu

Zdroj: www.quadrocopter.org/mit-kamera

S „Apple dronem“ by mohla společnost odstartovat novou éru. Častokrát jsem se těmito myšlenkami zabýval a chtěl jsem tyto webové stránky použít k tomu, abych prezentoval designový koncept Apple kvadrokoptéry. Design se přitom drží typického Apple stylu. Lesklá bílá v kombinací se sytou černou poskytují dronu eleganci a mocný vzhled. Jak je pro kvadrokoptéru běžné, má toto zařízení 4 rotory. Ty se starají o stabilní držení ve větru a současně mají dostatek výkonu na to, aby zvedly vlastní váhu dronu. Na vrchní straně modelu je také logo Applu, které označuje původ kvadrokoptéry.

Dron je mírně zakřivený. To není jen z technických a estetických důvodů, nýbrž kvůli související základní funkci: kameře.

apple kvadrokoptéra ve vzduchu

Zdroj: www.quadrocopter.org/mit-kamera

Vedle designu usilují produkty od Apple vždy také o přidanou hodnotu. Skutečnost, že létání s dronem je zábava a velmi dobré trávení času na čerstvém vzduchu, nemusím snad dále vysvětlovat. Mnoho kvadrokoptér má ale ještě kameru na spodní straně. Díky tomu je možné pořizovat nahrávky přímo ze vzduchu, které lze později přehrát. Ale Apple dron jde – alespoň tak si to přeji v konceptu – ještě o krok dále.

vrtule apple dronu

Zdroj: www.quadrocopter.org/mit-kamera

Na palubě jsou dohromady 4 kamery – na každém vrcholu jedna. Ty pořizují snímky ve 4K rozlišení a rychlosti 60 FPS. S nimi je samozřejmostí i stabilizace videa, která zajistí jeho nerozmazanost.

Kamery dokáží také fotit – a přesně tady přichází převrat. Ve foto módu si můžete prohlížet všechny kamery zároveň, protože ty se inteligentně navzájem propojí. Díky širokému úhlu každé kamery je výsledkem dech beroucí panoramatická fotografie, kterou dříve nebylo možné pořídit. Tak získáte v momentě celý vzhled krajiny – a fotografii na památku. Například na dovolené nebo v místě vašeho bydliště jsou takové záznamy nezapomenutelné.

budoucnost dronů a kvadrokoptér

Zdroj: www.quadrocopter.org/mit-kamera

Zde přichází do hry spojení. Dopřejte si na vašich iOS zařízeních streamování videa nebo fotografií v reálném čase díky velmi rozsáhlému a stabilnímu spojení mezi iPhonem, iPadem nebo Mac a technicky aktualizovanému dronu. Tak může člověk ze země přímo vidět, jestli se záběry podařily a stojí za uložení. Další možností je přímé streamování na Youtube nebo tzv. „drone-sharing“. Díky němu mohou získat vaši přátele přístup k obrázkům a zúčastnit se tak například i vaší dovolené.

moderní apple dron

Zdroj: www.quadrocopter.org/mit-kamera

Ovládání není opatřeno dotykovým displejem, avšak můžete na něj připevnit vaše iOS zařízení a sledovat tak záběry z dronu v reálném čase. Nicméně ovládání díky bílé působí moderně a nadčasově.“

Zdroj: quadrocopter.org

Komentáře (0)Vstup do diskuse