Královská pošta chce využívat drony pro doručování

| Petr Minařík

Dopisy a balíky ve Velké Británii by brzy mohly doručovat samořídící dodávky nebo drony. Prohlásila to Moya Greenová, výkonná ředitelka Royal Mail (Královské pošty).

Královská pošta chce využívat drony pro doručování | Zdroj: facebook.com - Royal Mail

Královská pošta chce využívat drony pro doručování | Zdroj: facebook.com – Royal Mail

Svět již obletěly zprávy, že giganti jako Amazon a Google experimentují s doručováním pomocí dronů, avšak například Švýcarská pošta testy těchto dodávek odstartovala.

Nyní to vypadá, že se Královská pošta rozhodla tento směr následovat. Lidé na venkově by měli být mezi prvními, kteří se doručování pomocí dronů dočkají.

“Nemyslím si, že dokážeme uspokojit každou adresu, ale spíše těžko dostupné oblasti, kde nedoručujeme tak často. Opravdu bych chtěla, aby se nám něco podobného podařilo,” řekla Greenová.

Efektivnější doručování?

Bezpilotní technologie by mohly zefektivnit doručování. “Ráda bych viděla, jak technologie senzorů funguje, takže bychom se mohli jednoho dne dočkat, že uvidíme dodávky bez řidičů a vzdušné dálnice,” prohlásila.

Podle Grennové se může zdát, že by tyto technologie přinesly radikální změnu, avšak jakmile by se uchytily, byly by společností přijaty velmi rychle.

Greenová (původem z Kanady) dodala: “Jsem dost stará na to, abych si pamatovala, jak jsme v Kanadě začali mluvit o vlacích bez strojvedoucího. Během pěti let výzkumu se tyto vlaky staly na letištích normou, a dnes bychom si bez nich letiště nedokázali představit,” řekla.

Královská pošta je podle ní i přes svoji velikost schopna dalšího vývoje a inovace. “Královská pošta funguje už skoro 500 let. Je to především také proto, že jsme se za po celou dobu snažili držet krok a se zájmem jsme sledovali veškeré inovace.”

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Doručení dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse