Kvadrokoptéra 3DR Solo Agco Edition

| Petr Minařík

Agco, jeden z největších dealerů zemědělského vybavení v USA, představil novou verzi kvadrokoptéry 3DR Solo, Agco Edition pro zemědělské využití. Tato kvadrokoptéra je určena především pro cloudově založené mapování ve vysokém rozlišení a intuitivní plánování misí. Dron by tak měl zvýšit celkovou efektivitu zemědělství, protože farmáři nebudou muset čekat na satelitní obrázky a vyhnou se tak zkoumání polí po svých nebo autem.

Kvadrokoptéra 3DR Solo Agco Edition | Zdroj: video

Kvadrokoptéra 3DR Solo Agco Edition | Zdroj: video

Vlastnosti dronu Solo

Solo operátorům poskytuje hardware, software, služby a podporu v jednom balení. Dron zvládá létat i při větrech o rychlosti 40 km/h a jeho maximální rychlost dosahuje 88 km/h. Každá plně nabitá, chytrá baterie pokryje oblast až 24 hektarů (v závislosti na větrných podmínkách a uživatelském nastavení). Průměrná doba letu se pohybuje kolem 20 minut. Souprava je vybavena 4 bateriemi, díky nim jste schopni prozkoumat až 96 hektarů na jednu vyjížďku.

Dron Solo je postaven na platformě 3DR Solo a je navržen k rozvíjení. To znamená, že se v budoucnu dají například snadno vyměnit motory za novější a výkonnější. Snadná by měla být také integrace dalších budoucích technologií a funkcí.

Kvadrokoptéra je vybavena funkcemi automatické vzlétnutí/přistání a bezpečnostní funkcí Return-to-Home. Produkt obsahuje také trénink přímo v aplikaci a konfigurovatelná nastavení, aby vyhovovalo různým úrovním pilotových zkušeností.

Živá letová data – včetně stavu baterie, výšky a vzdálenosti od Home Pointu – jsou všechna přenášena do ovládání pilota.

Obsah sady

Sada obsahuje také dvě kamery zhotovené pro letecké snímkování – RGB kameru pro barevné zobrazování a NIR kameru pro sledování fotosyntetické aktivity nebo zdraví plodin. Tyto kamery, spárované se softwarem Agribotix (na rok zdarma), produkují orthomozaiky, normalizovaný diferenční vegetační index (NDVI), a mapy zdraví a řízení zón polí, aby farmářům poskytly náhled do svých polí a pomohly jim časně najít potenciální problémy omezující výnos.

Historie zpracování obrázků, zachována v cloudu, umožňuje obsáhlé porovnání stavu pole, což ulehčuje určit přesné umístění hnojení a zavlažování. Výsledkem jsou poté vyšší výnosy.

 

 

Zdroj: diydrones.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse