Kvadrokoptéra AguaDrone cílí na rybáře

| Petr Minařík

Společnost se sídlem v San Diegu doufá, že prorazí v rybářském průmyslu. Nedávno totiž odhalila svoji kvadrokoptéru vytisknutou na 3D tiskárně, která byla navržena pro létání nad vodou – její jméno je AguaDrone a mimo jiné je také vodotěsná, podobně jako Splash Drone.

AguaDrone | Zdroj: kickstarter.com - AguaDrone

AguaDrone | Zdroj: kickstarter.com – AguaDrone

Kvadrokoptéru je možno vybavit takzvanými „pody“ tzn. přídavnými zařízeními, jako je například sonar, kamera nebo zařízení pro natažení vlasce.

Sonar

Prototyp kvadrokoptéry je navržen tak, aby se mohla vznášet nad vodou se zařízením zvaným „Fish Scout Pod“. Je to hledač ryb založený na principu sonaru, takže může bezdrátově posílat signál na vzdálenost až 90 metrů do aplikace pro smartphony nebo tablety.

Natažení vlasce

Díky „Line Flier Pod“ může rybář připevnit vlasec z prutu k zařízení a poslat AguaDrone podle sonarem vytvořených bodů cesty tam, kde se vyskytují ryby. Dron poté upustí zařízení s návnadou a vrátí se do startovní pozice.

Kamera

AguaDrone může nést dokonce i kameru (HD Camera POD) s pan-tilt-zoomkamerou.

Na následujícím videu se můžete podívat, jak probíhá výměna mezi jednotlivými zařízeními.

Video Player
 
 
 

Výkonný ředitel AguaDrone Dan Marion doufá, že koncept bezpilotního letounu odstartuje v sektorech komerčního a rekreačiního rybolovu. „Zajímám se o stavbu dálkově řízených letadel a rybolov přes 51 let,“ řekl. Dal jsem tento dron dohromady s rybáři a nadšenci s ohledem na to, mít něco více než jen dron, který létá okolo ale neumí nic, než jen létat kolem.“ Pro Maria je projekt rozšířením jeho dlouholetých zájmů.

Cena

Investoři na Kickstarteru obdrží (za příspěvek 20 tisíc Kč) RTF balíček vybavený controllerem Naza-M Lite-GPS, polykarbonátovou kopulí, vysílačem Turnigy 9x, nabíječku a 2 baterie o kapacitě 2200 mAh s paralelním adaptérem (pody jsou prodávaná zvlášť).

Video Player
 
 
 
 
 

Zdroj: dronelife.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse