Kvadrokoptéra Hybrix vydrží ve vzduchu dvě a půl hodiny

| Petr Minařík

Firmě Quaternium se podařilo vyvinou hybridní kvadrokoptéru, která vydrží ve vzduchu dvě a půl hodiny. Avšak jak je možné, že létá tak dlouho? Kvadrokoptéry Hybrix totiž není napájena klasickou baterií, ale funguje na principu kombinace benzínového a elektrického motoru.

Kvadrokoptéra Hybrix vydrží ve vzduchu až dvě a půl hodiny | Zdroj: quaternium.com

Kvadrokoptéra Hybrix vydrží ve vzduchu až dvě a půl hodiny | Zdroj: quaternium.com

“Našim cílem bylo, překonat limitace výdrže elektrických multikoptér, zatímco zachováme klasickou platformu, na kterou jsme zvyklí,” řekl Jose Luis Cortes, zakladatel společnosti Quaternium.

Díky několikanásobně delší době letu a vysoké přidané zátěži je tento dron vhodný pro využití, která pro běžné drony nejsou zrovna ideální (například při bezpečnostním nebo krizovém řízení).

Jak to funguje?

Dron Hybrix funguje na principu elektrického pohonu a range extenderu. Range extender se skládá ze spalovacího motoru a generátoru. Tato konfigurace výrazně prodlužuje dobu letu. Vývoj tohoto systému zabral týmu asi 2 roky.

Kvadrokoptéra Hybrix v dílně | Zdroj: quaternium.com

Kvadrokoptéra Hybrix v dílně | Zdroj: quaternium.com

Maximální vzletová hmotnost: 20 kg

Váha: 11,3 kg

Přidaná zátěž: 7 kg

Výdrž (při plném naložení): 1,4 h

Výdrž (bez přidané zátěže): 2,5 h

Rychlost: 80 km/h

Vzdálenost motoru od motoru: 1350 mm

Video z letu kvadrokoptéry Hybrix můžete vidět níže.

 

 

Dron HYBRiX bude  komerčně prodáván do dvou měsíců úzké skupině prvotních zákazníků. Během 6 měsíců by měl být dostupný také pro veřejnost. Jeho cena bude stanovena dle konfigurace po testování prvotními zákazníky.

Zdroj: quaternium.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse