Kvadrokoptéra LRP H 4 Gravit Nano

| Droncentrum

Jednou z nejmenších kvadrokoptér na našem trhu je LRP H4 Gravit Nano. Jak název napovídá, jedná se o opravdu malý model v provedení RTF. Zakoupením setu za 900 Kč s DPH tak dostaneme kompletní obsah a není třeba vůbec nic dokupovat.

Kvadrokoptera LRP H 4 Gravit Nano

Model se dodává v malé kartonové krabičce s potiskem a kdyby nebyla koptérka vidět přes průhledný obal, jen stěží by jste řekli, že tam je. Je vidět i miniaturní ovladač, kterým se kvadrokoptéra řídí.

Po otevření balení najdete následující:

– složený model
– 4kanálovou RC soupravu v modu 2 běžící na 2,4 gHz
– USB nabíječ akumulátoru
– sadu náhradních vrtulek
– manuál i v CZ

Marně budete hledat akumulátor. Ten je napevno nainstalován v modelu a uživatelsky jej na místě nevyměníte. Ale není potom později problém jej vyměnit za nový. Má kapacitu 90 mAh.

K modelu se dají sehnat veškeré náhradní díly, což je výborná věc. Ale dle mých zkušeností, jediné co budete měnit po haváriích, jsou vrtulky.

Letová hmotnost modelu je pouhých 12g a rozpětí ramen je jen 55mm. Takže tuto kvadrokoptéru dáte do kapsy u kalhot a jdete s ní na výlet.

Gravit Nano

Zkušenosti s Gravit Nano

Motory u tohoto modelu jsou stejnosměrné. Vrtulky se nasazují na osičky. A zde nastává problém. Pokud několikrát hodně tvrdě havarujete, vrtulky se „naklepou“ a povolí se uchycení na osičce. Pak jedna táhne více, druhá méně a model není stabilní. Pak je potřeba vyměnit vrtulky a to všechny.

Nicméně toto není jediný problém, který budete řešit. Dalším bylo rozpárování přijímače s vysílačem a ztráta kontroly nad modelem. Až třetí model mi funguje správně. Toto jsem řešil reklamací u prodejce a naprosto bez potíží.

Pokud však nebudete padat s modelem na beton, vydrží opravdu hodně a mechanické zpracování mě překvapilo. Dokonce i s poškozenými vrtulkami se dá létat. Ale v takovém případě není kvadrokoptéra stabilní a nepomůže ani kalibrace akceleračních senzorů.

Letové režimy kvadrokoptéry Gravit Nano

K dispozici jsou tři letové režimy, které se mění stlačením pravého kniplu.

Začátečník – malé výchylky pro klidný let
Pokročilý – prostřední výchylky pro ostřejší let
Profesionální pilot – absolutní senzace, kdy jsou výchylky naplno a vy si užíváte opravdu ostrého letu

Každým zmáčknutím kniplu se postupně volí daná funkce typu letu. Výběr se potvrdí krátkým pípnutím ovladače.

Naopak levým kniplem dáte povel k zahájení přemetu o 360°. Stačí tedy krátce zmáčknout knipl na levé straně, ozve se pípnutí a pravým pak dáte pouze směr přemetu. Pozor: přemety lze dělat jen, dokud nezačne kvadrokoptéra signalizovat pokles napětí na minimum. Pak máte ještě na 40 sekund letu a model přistane.

Doba letu se pohybuje od 5ti do 6ti minut.  Záleží na síle větru a teplotě. Ideální je létat doma v pokoji. Právě díky miniaturním rozměrům je možné letět v podstatě kdekoliv.

 

 

Zapnutí kvadrokoptéry se provádí dvěma způsoby

  1. zapne se vysílač s polohou plynu dole, pak kvadrokoptéral. Jakmile se rozblikají zadní diody, pohne se s páčkou plynu nahoru a dolů. Ozve se pípnutí a je spárováno. Potvrdí se to svitem diod a zvukovým znamením. Ale zde to nejde pokaždé ihned.
  2. zapne se kvadrokoptéra, začnou blikat diody. Pak se zapne vysílač s plynem dole, dá se plyn zcela nahoru, pak dolů a je spárováno. Opět trvalý svit diod a zvukové znamení

Pak se může letět.

Celkový dojem z kvadrokoptéry Gravit Nano

Model je velmi stabilní, nikam neutíká a i v malém prostoru lze dělat přemety a další kousky.

Jakmile dojde napětí, diody se rozblikají a je potřeba přistát.

Doba nabíjení přes USB port je kolem 15 – 20 minut. Za tuto dobu lze opět letět.

Let je možný jak uvnitř, tak i venku. Ale venku pouze za bezvětří či mírného vánku. Díky ostřejším výchylkám je možné letět proti větru.

Osobně tento model mám, používám jej a jsem s ním spokojen. Po ošetření Nanoprotech Electric s ním přistávám i do vody.

Komentáře (0)Vstup do diskuse