Nano Tornado využívá dmychadla místo vrtulí

| Petr Minařík

I přestože se popularita dronů zvětšuje, stále se mnoho lidí obává zranění v důsledku obnažených vrtulí. Nejen že mohou při nárazu někoho zranit, ale vrtule samotné se mohou poškodit či dokonce zlomit. To je důvod, proč firma Pasadena vytvořila dron Nano Tornado. Je to sice kvadrokoptéra, avšak místo vrtulí využívá dmychadla.

Prototyp kvadrokoptéry Nano Tornado | Zdroj:

Prototyp kvadrokoptéry Nano Tornado vytisknutý na 3D tiskárně | Zdroj: indiegogo.com – Nano Tornado

Podle bývalých výzkumníků firmy Caltech, kteří založili Polyhelo, existuje několik výhod, které unikátní design Nano Tornado nabízí.

V první řadě, nezraní lidi, když do nich vrazí. Navíc se dron nepoškodí, když se střetne s nějakými překážkami nebo s ním tvrdě přistanete. To znamená, že by mohl být využit v situacích, které jsou pro normální drony příliš nebezpečné, jako například létání poblíž větví nebo v úzkých prostorách.

Protože tato kvadrokoptéra nemá žádná ramena nebo trčící vrtule, dá se také snadno přenášet v batohu. Navíc nemusíte hledat žádné optimální místo pro vzlet/přistání. Nano Tornado se totiž po vhození do vzduchu sám stabilizuje (podobně jako kvadrokoptéra Lily). Při přistání jej zase můžete bezpečně chytit do rukou.

Doba letu se bohužel pohybuje okolo pěti minut, avšak baterii můžete snadno vyměnit za novou a užívat si tak létání.

 

 

Tým Polyhelo nyní získává prostředky na serveru Indiegogo. Za příspěvek 448 dolarů (asi 11 tisíc korun) získáte jeden dron s kamerou Polaroid Cube – abyste mohli natáčet, co budete chtít. Pokud chcete vidět video přesně tak, jak je nahráváno, můžete si koupit FPV balík za 13,5 tisíce i s FatShark kamerou, vysílačem/přijímačem a obrazovkou.

Prototyp kvadrokoptéry Nano Tornado můžete vidět v akci na videu níže.

 

 

Zdroj: indiegogo.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse