Test kvadrokoptéry Parrot Bebop uvnitř budovy

| Igor Vlahovič

Byl jsem velmi zvědav na let kvadrokoptéry Parrot Bebop uvnitř budovy. Navíc jsem byl zvědav i na to, jak se bude ovládat pomocí mobilního telefonu a aplikace FreeFlight 3.

Parrot Bebop za letu uvnitř budovy | Zdroj: droncentrum

Parrot Bebop za letu uvnitř budovy | Zdroj: droncentrum

Dne 5.4.2015 jsem byl s rodinou na návštěvě u své sestřenky, která provozuje hotel se svým přítelem Petrem. Ideálním místem pro test byla krytá veranda.

Příprava před letem

Než však vzlétnete uvnitř budovy, musíte provést předletové přípravy a nic nezanedbat. Já jsem opět o kus dále při poznávání tohoto stroje a provedl jsem níže uvedené úkony. Ty pak budu dělat i při venkovním letu, ale s tím rozdílem, že nebudu volit let uvnitř.

Prvně je potřeba na telefonu/tabletu zapnout Wi-Fi. Potom zapnete Parrot Bebop Drone a čekáte na jeho inicializaci. Ta se projeví pípnutím všech motorů a trvalým svitem diody na zadní straně stroje.

Potom se spojíte s dronem buď přes správce nastavení v telefonu, nebo jdete přímo do aplikace FreeFlight 3 a zde počkáte na Wi-Fi spojení.

Po připojení drona vám naskočí obraz a můžete začít pomocí nastavení ladit stroj. V mém případě jdete v menu Options a zde:

  1. Nastavíte typ ovládání (já zvolil Joypad).
  2. Nastavíte typ letu a potvrdíte HULL (let uvnitř budovy).
  3. Provedete kalibraci senzorů.

Kalibrace je nutná pro zorientování stroje v prostoru. Kalibrujete osy X, Y a Z. Pokud vše proběhne správně, najdete na konci procesu informace, že je vše OK.

Po nastavení a kalibraci…

Poté začíná ta správná zábava. Sednete si pohodlně do křesílka, aktivujete start modelu pomocí virtuálního tlačítka TAKE OFF a model vzlétne metr nad zem. Následně v klidu čeká na vaše příkazy. Nikam se nepohybuje, jen čeká a nemění ani výšku.

Potom stačí pomalu a v klidu pohybovat virtuálním ovladačem a volit stoupání, klesání nebo otáčení kolem vlastní osy. Dále pak let vpřed, vzad, vpravo a vlevo. Ovládání je velmi příjemné, a i když jsem s ním ovládal poprvé, nečinilo mi problémy. Jakmile pustíte ovladače do „neutrálu“, Bebop stojí a opět čeká na příkazy.

Záběr z kvadrokoptéry Parrot Bebop | Zdroj: droncentrum

Záběr z kvadrokoptéry Parrot Bebop | Zdroj: droncentrum

Takto jsem si polétal zhruba 9 minut s tím, že jsem i model obcházel a točil si jej. Jednou rukou jsem byl schopen řídit, druhou natáčet.

Parrot Bebop měl ochranné oblouky a tak jsem neměl strach o kontakt s okolím. Tyto oblouky však nebyly vůbec potřeba.

Jakmile dochází akumulátor v modelu, přijde výstraha na obrazovku telefonu a je čas přistát. Pak stačí opět aktivovat virtuální tlačítko Landing, model krásně přistane a vypne motory.

Pocity z letu

Tato možnost letu se mi velice zalíbila. Hned jsem dal další akumulátor a vše předvedl provoznímu hotelu. Mezi tím jsme lehce konverzovali a já natáčel FULL HD záznam přímo z letu.

Venku je model za větru nervózní a je potřeba jej hlídat. Zde všechny mé starosti opadly a já si mohl užívat opravdové pohody.

Více v následujícím záznamu z testu a letu.

Komentáře (0)Vstup do diskuse