Kvadrokoptéra vyrobená pro vzdušný boj

| Petr Minařík

Většina dronů není vyrobena pro použití v případech, kdy se s nimi naráží do zdi, střílí se na ně nebo jsou pohlceny plameny. Piloti dronů mají obavy obzvláště o vnitřní elektroniku, jejíž prostředí může být někdy obzvláště nepřátelské. K tomu je teď uzpůsobeno pouzdro Hiro Action Sports Airframe.

Kvadrokoptéra Hiro byla vyvinuta jako bojový dron a je schopna ustát všelijaké kousky | Zdroj: gameofdrones.com

Kvadrokoptéra Hiro byla vyvinuta jako bojový dron a je schopna ustát všelijaké kousky | Zdroj: gameofdrones.com

Hiro Action Sports Airframe je pouzdro kvadrokoptéry navržené pro těžké nárazy: obklopuje všechno kromě motorů a vrtulí, ty jsou vyrobeny z tvrdého plastu. Rám je dutá skořepina vyrobena ze speciální vojenské směsi polymeru, určena k přežití všech způsobů leteckého násilí. Může letět ohněm i přistát na vodě. Může narážet do věcí a objeví se zcela bez úhony (kromě příležitostně zlomených vrtulí). A ano, může dostat zásah brokovnicí a stále létat.
Tato konstrukce byla primárně použita pro bojovou hru dron versus dron – Game of Drones.

 

 

Předmontovaná souprava Hiro je proto vybavena NAZA regulátorem vyladěným pro obratnost, ne stabilitu nebo bezpilotní let. Každopádně samostatný rám může být vybaven jakýmkoliv ovladačem a je možné na něj připevnit držák kamery. Je to dokonalá konstrukce pro létání nebezpečnými zónami, ať už létáte v lese nebo v blízkosti vody.

Ready-to-fly balík startuje na 16 tisících korun. Samotný rám stojí 3,5 tisíce. Vyberte si mezi oranžovým nebo průhledným, do kterého můžete dát pás LED diod a vytvořit si tak vlastní světelnou show.

Zdroj: wired.com

Kategorie: Články

Štítky: Kvadrokoptéra, Copter, Dron

Komentáře (0)Vstup do diskuse