Let kvadrokoptéry F300 Phantom po opravě

| Igor Vlahovič

Jakmile jsem měl dokončenou opravu kvadrokoptéry DJI F300 Phantom, počkal jsem na příhodné počasí a šel model otestovat. Tedy zda vše funguje, jak má.

Kvadrokoptéra F300 Phantom při letu - všimněte si netradičního osvětlení tzv. "do kříže" | Zdroj: droncentrum

Kvadrokoptéra F300 Phantom při letu – všimněte si netradičního osvětlení tzv. „do kříže“ | Zdroj: droncentrum

Pro tento let jsem použil vrtule Phantom 2. Ty zaručí delší let a klidnější chování dronu. Proto se na akumulátor 2200 mAh 3S LiPo dalo létal přes 10 minut čistého času.

Konfigurace kvadrokoptéry F300 Phantom před letem

Na S1 polohovacím přepínači jsem měl navolen manuální režim pro případ, že by model chtěl uletět. Tzv. “Flyaway” není u těchto modelů ničím neobvyklým.

Po zapnutí stroje jsem musel počkat na potvrzení Home Pointu (na tento krok mnoho uživatelů zapomíná, ihned totiž startují motory a letí). Potom jsem počkal raději i na potvrzení počtu šesti a více satelitů, a poté jsem ještě před startem provedl kalibraci kompasu.

Vše proběhlo bez potíží a jsem odstartoval.

Překvapivě hladký let

Byl jsem překvapen, jak model drží pozici i při otáčení kolem své vlastní osy. Drift byl minimální a to jsem nevyvažoval Nazu na vodováze, jak to obvykle dělávám.

Kvadrokoptéra držela pozici velice přesně, v ATTI režimu pomalu letěla po směru mírného vánku.

Nastavil jsem limit 50 metrů do dálky i výšky od HP. I tato funkce se potvrdila jako bezproblémová.

Test funkcí

Následně jsem otestoval funkce Course Lock a Home Lock. Poté přišel na řadu systém Fail Safe vypnutím vysílačky. Dron se vrátil přesně na místo vzletu a přistál.

Na úplný závěr jsem otestoval let v manuálním režimu. Na rozdíl od DJI Phantom 2 Vision + v neutrální poloze plynu model stoupá, a to především díky své malé váze. Musí se tak opět velmi jemně řídit všechny směry.

Model měl poslední vadu na kráse: nefungovalo osvětlení na dvou regulátorech. O tom, jak jsem tento problém nakonec vyřešil, se dozvíte v některém v příštích pokračováních.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse