Létající „motorka“ Hoverbike

| Petr Minařík

Hoverbike je kombinací „jednoduchosti motocyklu a svobody helikoptéry“. V podstatě je to kvadrokoptéra, která vypadá tak trochu jako světlocykl z filmu Tron nebo Speederbike ze Star Wars.

Létající "motorka" Hoverbike | Zdroj: kickstarter.com - Hoverbike

Létající „motorka“ Hoverbike | Zdroj: kickstarter.com – Hoverbike

Tým vedený Chrisem Malloyem, poprvé představil koncept v roce 2011. Společnost v současné době přijímá objednávky na první vlnu prodeje zmenšeniny Hoverbike.

Aby tým Malloy Aeronautics získal prostředky na další vývoj Hoverbike ve třetinové velikosti, založili jeho členové kampaň na serveru Kickstarter a postavili prototyp originálního dronu jako důkaz, že něco takového lze vůbec vyrobit.

Vlastnosti

Ve skutečnosti je dron plně funkční a unese váhu až 4,5kg, proto se společnost rozhodla, že ho začne komerčně vyrábět.

A není to tak, že by to byla jen nějaká neužitečná hračka: video na Kickstarter ukazuje, že dron dopravuje sklenici džusu (bez rozlití), hasí požár a posílá plyšového medvídka padákem.

Dobře, některé z těchto funkcí tohoto výjimečného modelu možná nejsou praktické, ale dá se s ním provádět plno jiných věcí. Bezpochyby se objeví někdo, koho napadne další způsob, jak tento dron využít.

Zmenšenina modelu, která nese vyvolávací cenu 30 tisíc Kč, je programovatelná pro bezpilotní lety a je schopna vydržet ve vzduchu až 20 minut.

Podívejte se na Hoverbike v akci na videu níže. Pokud by vás zajímaly podrobnější specifikace tohoto modelu, navštivte stránky kampaně Kickstarter, kde najdete i video.

Zdroj: dronelife.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse