Lily Camera pokořila hranici 34 milionů dolarů v předprodeji

| Petr Minařík

Kvadrokoptéra Lily Camera se sice zatím ještě neprodává, ale již teď je o ni obrovský zájem. Výkonný ředitel společnosti Lily Camera, Antoine Balaresque, totiž nedávno potvrdil, že pouze v předprodeji se vybralo 34 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 846 milionů Kč.

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: lily.camera

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: lily.camera

Možnost předobjednávek byla odstartována společně s představením projektu Lily Camera loni v květnu. Když si uvědomíme, že cena tohoto dronu je 799$ (zhruba 20 tisíc Kč) ve slevě, podle deníku Forbes to dělá 60 tisíc „prodaných“ kusů.

Proč je o Lily Camera takový zájem?

Lily Camera vzbudila rozruch již v den svého představení. Výrobci tuto kvadrokoptéru navrhli s jediným cílem, nabídnout lidem jednoduchý nástroj pro focení selfies. Dron stačí zapnout, hodit do vzduchu, zapnout mód pro focení a kvadrokoptéra se postará o zbytek. Výhodou je také kompletní vodotěsnost.

Doba letu této kvadrokoptéry by se měla pohybovat okolo 20 minut. Bohužel však nelze vyměnit akumulátor a začít ihned opět létat, jelikož je akumulátor integrován v tělu dronu. O kvalitní záběry se stará Full HD kamera (1080p/60 FPS, případně 720p/120 FPS), která zvládne snímat 12 Mpix fotografie. Data se ukládají na 4 GB micro SD kartu dodávanou v balení. Pokud by vám kapacita nestačila, lze do dronu vložit kartu vlastní.

Co však může spoustu zákazníků odradit, je nemožnost řídit kvadrokoptéru manuálně. Lily Camera totiž létá plně autonomně. Kvůli bezpečnosti je však vzdálenost omezena na 30 m (do dálky) a 15 m (do výšky).

 

 

Původně měla být Lily Camera dostupná již v lednu, avšak kvůli zpožděnému vývoji bude dostupná až v létě tohoto roku pro zákazníky, kteří si ji objednali v předprodeji. Novým zákazníkům by se Lily Camera měla začít zasílat v srpnu téhož roku.

Komentáře (0)Vstup do diskuse