Litchi – Druhý test funkce Follow Me

| Igor Vlahovič

Funkci Follow Me aplikace Litchi jsem již krátce testoval. Nyní jsem byl zvědav na to, jak se bude chovat DJI F315 Phantom 2 Vision+ a kamera při změně horizontu a rychlosti pohybu objektu, a zda bude Phantom schopen sledovat pohybující se objekt, který jede 20 km/h.

Test funkce Follow Me aplikace Litchi pro DJI Phantom 2 Vision (+) | Zdroj: droncentrum

Test funkce Follow Me aplikace Litchi pro DJI Phantom 2 Vision (+) | Zdroj: droncentrum

Před testem

Musel jsem však najít polní cestu, která má alespoň 2 km, není zde VVN, vysoké stromy a je zde i změna terénu. Nakonec jsem takové místo našel. Délka trasy 1,2 km s rovinkou, pak klesáním a následným stoupáním.

Follow Me funkce a parametry kamery byly následující:

Výška sledování: 36 m
Vzdálenost od objektu: 20 m
Rychlost pohybu: od 10 km do max 20 km/h
Kamera: 1280×720 při 30 FPS, 140 POV

K dispozici byl pilot, který sledoval FPV, údaje a kdykoliv mohl zasáhnout do letu. Já jsem řídil vůz.

Před testem jsem zapsal Home Point, zkalibroval kompas a nastavil jsem v případě FS okamžité přistání. Potom jsem nastavil Follow Me funkci a sledování započalo.

Průběh testu funkce Follow Me

Rychlost se během jízdy měnila. Při rychlosti 20 km/h se Phantom oddálil od objektu, ale stále jej sledoval a aplikace nehlásila přerušení spojení. I v tomto případě se upravil náklon kamery a auto bylo stále sledované.

Když jsem zpomalil při jízdě z kopce, Phantom se opět přiblížil na stanovenou vzdálenost a opět upravil polohu kamery.

Celý let v délce cca 1,2 km proběhl bez problémů, bez výpadku obrazu i řídícího signálu. Phantom nikdy nezastavil, stále držel odstup.

Pozor: Když jsem plánoval takto dlouhý přesun, musel jsem v programu Phantom 2 nastavit vzdálenost od Home Pointu (v tomto případě 2 km). Protože když jsem pak přebíral Phantom pod kontrolu a po ATII přepnul do GPS, v případě, že by byla nastavena kratší vzdálenost, by stroj okamžitě zahájil návrat na zadanou vzdálenost.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse