Litchi – Funkce Point of Interest u kvadrokoptéry Phantom 3 Advanced

| Igor Vlahovič

Jednou z funkcí aplikace Litchi pro DJI Phantom 3 Advanced je POI (Point of Interest), nebo-li bod zájmu. Díky této funkci bude Phantom kroužit dle nastavených parametrů kolem označeného bodu. Tím může být bod na mapě nebo místo, kde je dron samotný.

Nastavení funkce POI v aplikaci Litchi | Zdroj: droncentrum

Nastavení funkce POI v aplikaci Litchi | Zdroj: droncentrum

Jak na aktivaci funkce a nastavení?

Funkci POI aktivujeme výběrem v horní levé části obrazovky. Na rozdíl od verze pro kvadrokoptéru DJI Phantom 2 Vision+, je zde pro tuto funkci více možností nastavení.

Máte dvě možnosti, jak let v POI začít. Buď vše nastavíte na zemi s vypnutými motory dronu a nebo za letu s tím, že si na dané místo zájmu zaletíte a na místě za letu vše nastavíte. Při startu ze země však musíte dávat pozor na to, aby při cestě dronu z místa startu k bodu zájmu nebyla překážka.

Celkově je třeba funkci POI nastavovat s ohledem na prostor kolem dronu!

Jakmile máte místo vybráno a jste v okně POI, pak klepněte na ikonku fotoaparátu a nastavte parametry letu.

Pokud máte vše nastaveno, musíte na vysílači přepnout přepínač z polohy P do F. Jinak vás k přepnutí vyzve sama aplikace.

Připraveno ke startu

V případě, že jste splnili výše zvedené body, stačí potvrdit volbu START a funkce se aktivuje. Dron poté naletí na požadovaný poloměr kružnice, upraví polohu kamery dle nastavení a započne oblet.

Ve fázi kroužení můžete zasahovat do průběhu letu. Měníte výšku nebo vzdálenost od bodu zájmu. Když máte zvoleno uživatelské nastavení, pak se kamera nemusí dívat do středu, ale vy můžete navíc otáčet dronem kolem vlastní osy. Tímto můžete docílit spousty variací záběrů.

Přerušit let v POI můžete buď volbou na displeji a nebo jednoduše přepnete na vysílači do polohy ATTI, a poté do GPS. Tím vyrušíte let, dron se zastaví a čeká na další pokyny.

Video, jak na funkci POI v aplikaci Litchi pro DJI Phantom 3 Advanced:

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse