Litchi – Nastavení při Follow kvadrokoptéry F450

| Igor Vlahovič

Sledovat auto pomocí funkce Follow Me, kterou disponuje aplikace Litchi pro Phantom 2 Vision(+) je poměrně jednoduché. Zadáte větší výšku a vzdálenost, použijete široký záběr kamery a máte jistotu, že se na záběru v pohybu vždy objevíte.

Sledování kvadrokoptéry F450 pomocí aplikace Litchi | Zdroj: droncentrum

Sledování kvadrokoptéry F450 pomocí aplikace Litchi | Zdroj: droncentrum

Sledovat však pohybující se objekt velikosti kvadrokoptéry F450, to už chce trošku jiný přístup k zadávání hodnot.

Test a nastavení parametrů

Provedl jsem dvě různá nastavení a zjišťoval, které z nich bude vyhovující. Již jsem provedl pokus sledování kvadrokoptéry DJI F310, ale zde to bylo jednodušší. Dron měl stabilizaci výšky, a kamera měla tím pádem jednodušší zaměřování. Zde jsem však letěl nad zemí s F450 v manuálním režimu. Let nebyl ideálně vyvážený.

První nastavení bylo na 4 m výška a 3 m vzdálenost od dronu. Zaměřeno bylo na zemi, pak byl vydán povel ke startu Follow Me a moje kvadrokoptéra F315 Phantom zaujala pozici pro sledování. Jak jsem však později ze záznamu zjistil, kamera mířila ve větším úhlu dolů dle výpočtu polohy, a dron F450 tak nebyl často v záběru.

Druhé nastavení byly tedy 4 m výška a 1 m vzdálenost. Ano, F450 nyní byla dále od sledovacího modelu, ale kamera, jak jsem předpokládal, mířila vodorovně. Tím jsem zajistil větší pravděpodobnost záběru a to i při otáčení dronu, mém kličkování a změny výšky při letu. Na výšku totiž sledovací stroj neumí ve velkém měřítku reagovat.

Druhé nastavení bylo mnohem lepší.

Jak to funguje?

Pokud se ptáte, jak je možné, že jeden dron sleduje druhý, tak je to tím, že na mobilním telefonu aktivuji GPS, aplikaci Litchi, zapnu a naprogramuji funkci Follow Me. Pak mobilní telefon upevním na objekt, který hodlám sledovat a dám povel k letu.

Zatímco mobilní telefon vysílá informace o poloze aplikaci Litchi, se kterou je propojen, DJI F315 Phantom 2 Vision+ dostává instrukce k letu. Já tak mohu řídit jeden dron, zatímco druhý jej automaticky dokáže sledovat.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse