Společnost Lookers vstupuje do dějin

| Petr Minařík

FPS, národní distribuční firma součástek vlastněná společností Lookers, tvoří historii ve Spojeném království, díky prvnímu doručení automobilové součástky pomocí dronu.

Dron s přihrátkou pro náklad | Zdroj: video

Dron s přihrádkou pro náklad | Zdroj: video

Dron doručil napínač pásů od Gates z distribučního centra FPS v Sheffieldu do Groupauto, několik kilometrů daleko, a provedl tak první donášku dronem ve Spojeném království.

Dron, řízen Yorkshirským specialistou z Droneflight, dosáhne rychlosti až 50km/h a byl upraven tak, aby v malém boxu mohl převážet různé předměty.

Jako důkaz byla provedena demonstrace použití dronu v oblasti trhu, kde je čas klíčový.

„V průmyslu je čas kritický, pokud bychom byly schopni, dostat se k našim zákazníkům rychleji způsobem, který se vyrovná našim obchodním metodám, budeme dále investovat do toho, aby se tento způsob dopravy stal realitou,“ řekl generální ředitel FPS Neil Davis.

 

 

Současná váhová omezení a legislativa kolem použití dronů znamenají, že regulérní dodávky jsou stále nemožné.

Nicméně se společnostmi jako Amazon se zdají investice do technologie dronů smysluplné pouze na trhu s automobilovými součástkami, kde čas hraje důležitou roli.

„Jsme velmi potěšeni, že se jeden z našich členů společnosti stal prvním, kdo obdržel dodávku dronem,“ řekl generální ředitel Groupauto Jim Mazza.

„Jako podnik nás vždycky zajímá, jak bychom mohli zrychlit a zefektivnit dodávku dílů a výrobků. Tento test demonstruje, že by dodávky pomocí dronů mohly hrát roli v ne příliš vzdálené budoucnosti.“

Zdroj: am-online.com

 

Kategorie: Články

Štítky: Dron, video z dronu

Komentáře (0)Vstup do diskuse