Loop — první dron pro celou rodinu

| Petr Minařík

Výrobce XenoSky si řekl, že vystoupí z řady a začne vyrábět dron, který se bude od těch ostatních, dnes vyráběných, vymykat. Založil proto kampaň na indiegogo.com a snaží se vybrat dostatek finančních prostředků pro zahájení výroby. V čem je ale Loop tak zvláštní? Pojďme se na něj společně podívat.

Jako první vás pravděpodobně napadne otázka, proč je Loop rodinným dronem. Dle výrobce splňuje pro rodinu všechny důležité hodnoty (tedy co se dronů týče): praktičnost, zábavu, přenosnost a možnost sdílení. 

Tyto hodnoty však neznamenají, že je dron jen pouhou hračkou. Nabízí totiž kvalitní funkce, parametry a doplňky. V balení pro rodinu naleznete dron, gimbal do ruky, batoh, FPV brýle, aplikace podporující plánování letové trasy pomocí kreslení a 4K kameru.

Vlastnosti dronu a příslušenství

Přenosnost

Jelikož se dá dron Loop složit, je snadné jej přenášet. Výrobce k dronu dodává také batoh, abyste měli vše na svém místě. 

Funkce

Dron nabídne také funkce jako je plánování letové trasy, módy Point of Interest, Follow Me, možnost virtuálního ohraničení oblasti letu, automatické vzlétnutí/přistání a návrat na bod vzletu.

Gimbal do ruky

K dostání by měl být také gimbal do ruky, takže akční 4K kameru budete moci využít nejen zavěšenou na dronu, ale i při natáčení záběrů ze země.

FPV brýle

FPV se stává stále populárnější, i proto XenoSky nabízí k dronu také FPV brýle, do kterých je přenášen HD obraz ze 4K akční kamery. Avšak pozor, obraz ve FPV brýlích zajišťuje váš smartphone, nikoliv brýle samotné, viz video.

 

 

Kreslení prstem

Aplikace pro mobilní zařízení by měla poskytnout možnost nakreslit do vašeho mobilního zařízení jakýkoliv obrazec, a dron by jej poté měl vykreslit na obloze. 

Promo video dronu můžete vidět níže.

 

 

Rodinné balení dronu by mělo být při úspěchu kampaně dostupné za zhruba 17 tisíc Kč již letos v červenci. 

Zdroj: indiegogo.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, XenoSky

Komentáře (0)Vstup do diskuse