Los fascinovaný dronem

| Petr Minařík

Zvířata a drony většinou nejdou dohromady. Důkazem toho jsou i videa, kdy orel bez slitování sestřelil dron, klokan zaútočil na kvadrokoptéru nebo opice předemnaplánovala útok na dron.

Zvědavý los zkoumá dron | Zdroj: video

Zvědavý los zkoumá dron | Zdroj: video

Avšak ne vždy to musí dopadnou zle (alespoň pro pilota a jeho dron). Existuje také důkaz (video níže), že zvířata mohou být k dronům také milá.

Na videu dron přiletí k losovi. Los si jej nějakou dobu nevšímá, ale jakmile jej spatří, začne být dronem fascinován. Chvílemi to sice vypadá, jakoby los neměl zájem, avšak po překonání ostychu začne dron očuchávat a zkoumat. Los si však za nějakou dobu uvědomí, že létající dron není nic k jídlu a odkráčí pryč.

Video na server YouTube vložil uživatel Kolbjørn Hoseth Larssen. Trvalo jen pár dní a stalo se hitem. Popisek videa je velice stručný: “Losovi se můj dron zdá velice zajímavý. Natočeno v Norsku.”

Dalo by se říci, že je video příjemnou kombinací přírodní meditace, cvičení hladkých leteckých záběrů a okénkem do losí zvědavosti. I když los může být velice nebezpečný a je lepší sledovat jej z bezpečné vzdálenosti, stále se jedná o krásné zvíře. Posuďte sami:

 

 

Přístup k dronu, jaký měl tento sob, však nesdílí například hokejista Steven Stamkos. Ten nedávno prohlásil: “Nesnáším drony,” a hned několik jich pukem sestřelil při jednom ze svých tréninků.

Podobně se zachoval například i Dan Bilzerian, který jen tak pro zábavu několik dronů postřílel. Tentokrát však již ostrými náboji. Videa z těchto akcí naleznetezde.

Zdroj: cnet.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, video z dronu

Komentáře (0)Vstup do diskuse