Většina majitelů dronů ve Spojených arabských emirátech porušuje zákon

| Petr Minařík

Mnoho lidí ve Spojených arabských emirátech (SAE) porušuje málo známý zákon, který vstoupil v platnost již před devíti měsíci. Jen hrstka pilotů ví, že musí registrovat své drony u General Civil Aviation Authority (obdoba českého Úřadu pro civilní letectví).

Ilustrační foto - Dubaj | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto – Dubaj | Zdroj: pixabay.com

Zákon, který vyžaduje registrace dronů v SAE, byl vydán po události, kdy byl dron spatřen nedaleko mezinárodního letiště v Dubaji. Letiště muselo být na několik hodin uzavřeno. Aby se podobné situace již neopakovaly a byla zajištěna větší bezpečnost, bylo nutné regulace zpřísnit.

Špatná informovanost majitelů dronů

Drony ve Spojených arabských emirátech je nutné registrovat. A zde nastává problém. Málo kdo o povinných registracích ví. Kromě toho nelze registrovat drony s kamerou, což je další problém. Jak sundat kameru z dronu, ve kterém je integrována? Mnoho kutilů to jistě zvládne, ale stále existuje většina lidí, kteří nemají ani ponětí, jak na to.

Úřad GCAA má proto tento rok v plánu rozjet kampaň, která bude informovat a vzdělávat majitele dronů o pravidlech a regulacích. Kromě toho bude zveřejněna také mapa zobrazující zakázané letové zóny. Díky této kampani by se lidé měli dozvědět, že musí registrovat své drony poté, co si je koupí, a před tím, než s nimi začnou létat.

Paradox?

Může se to zdát jako paradox, ale právě ve SAE se bude v březnu konat prvníCena dronů. Hlavní odměnou pro vítěze je jeden milion amerických dolarů.

Kromě toho se v SAE pořádá také soutěž Drones for Good (Drony pro dobro), kde jsou představovány nadějné projekty. V minulosti zde byly představeny projekty, jako jsou například Ambulance Drone, Flyability GimBall nebo sázení stromů pomocí dronu.

Kompletní informace o regulacích ve Spojených arabských emirátech naleznetezde.

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Dron s kamerou

Komentáře (0)Vstup do diskuse