Mosquito — dron vytisknutý na 3D tiskárně od BonaDrone

| Petr Minařík

3D tisk je v módě, o tom není pochyb. Tohoto faktu se nyní snaží využít mnoho výrobců dronů. Společnost BonaDrone odhalila koncept dronu, který by měl uživatelům poskytnout zcela nové možnosti.

Firma BonaDrone sídlí v Barceloně. Skládá se sice jen z pěti členů, ale má velké ambice — vyrábět drony, které podnítí vášeň nadšenců. Chtějí toho docílit tak, že uživatelům poskytnou možnost svůj dron různě upravovat a tisknout k němu vlastní součástky. 

Úrovně přizpůsobení dronu Mosquito

U vůbec prvního dronu od BonaDrone, Mosquito, budou mít zákazníci tři úrovně přizpůsobení. V první úrovni si uživatelé budou moci upravit vzhled (barvy) jakékoliv části dronu. 

Další úroveň nabídne různá příslušenství: kamery, gimbaly nebo háky pro zavěšení různých objektů. 

Poslední úroveň umožní vylepšit určité části dronu, aby se zvýšil jeho výkon. To znamená například vyměnění části rámu za karbonovou, výměna flight cotrolleru či změna kvadrokoptéry na oktokoptéru.

Zákazníci si také budou moci vybrat, zda chtějí dostat dron již složený nebo si jej budou chtít složit sami. 

Kampaň Bonadrone na IndieGogo

Pokud se vám tento koncept líbí, můžete jej podpořit již 6. dubna na stránkách IndieGogo. Avšak pozor, i když se na projekt vyberou dostatečné finanční prostředky, neznamená to, že bude projekt zrealizován. Neexistuje zde totiž žádná garance. Podívejte se například, jak dopadl projekt Zano

Dle členů týmu BonaDrone bude dron Mosquito perfektní pro začátečníky: „Kdokoliv bude moci létat s Mosquitem, i ten, kdo dříve dron nepilotoval. Mosquito bude vybaven několika letovými módy, které nováčkům umožní užít si let jako pokročilý pilot. V případě jakýchkoliv potíží bude stačit zmáčknout tlačítko, dron se vrátí na startovní pozici a přistane.“

Dron by měl být také vybaven systémem geo-fence, který zajistí, že s dronem nebude možné létat v zakázaných letových zónách. Ovládat dron by měli jít i přes PC, tablet nebo smartphone.

Zdroj: dronelife.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, IndieGogo

Komentáře (0)Vstup do diskuse