Muž trikem trefil dron, který havaroval, a byl zatčen

| Petr Minařík

Muž z jižní Kalifornie jednoho dne relaxoval na pláži. Stalo se však něco naprosto neočekávaného. Jelikož Augustine Leheckovi vadil dron, který se vznášel nad ním a skupinou přátel, hodil po něm svoje triko. Dron poté havaroval. Augustine se ocitl za mřížemi ve věznici Vista County, uvedl deník San Diego Union-Trubne.

Ilustrační foto - DJI Phantom 2 Vision +

Ilustrační foto – DJI Phantom 2 Vision +

Lehecka řekl novinám, že se “cítil ohrožen” nízko létajícím dronem, který měl 4 točící se vrtule a byl vybaven kamerou. Z obavy před svým soukromým a soukromým přátel, hodil svoje triko proti dronu, který se následně zřítil do písku. O deset minut později byl zatčen zástupci šerifa pro podezření z trestného činu vandalismu a byl převezen do vězení.

O osm hodin později byl propuštěn. Podle novin však zaplatil kauci 10 tisíc dolarů (234 tisíc Kč).

Nečekaný zvrat

Každopádně, ve čtvrtek okresní zastupitelství proti Leheckovi stáhlo obvinění.

Letoun patřil pilotovi, který pracuje pro společnost. Údajně prý nenarušil soukromí skupiny. Mimo to však dron dopadem na zem utrpěl škody asi za 17 tisíc korun.

Rekreační drony se stávají problémem pro Kalifornské úřady, které zasahovaly s nouzovými posádkami za účelem boje proti lesním požárům. Avšak Americká lesní služba uvedla, že se drony vyslané zvědavými diváky dychtivými po výhledu z první ruky tento rok již třináctkrát pletly mezi zasahující letouny.

Ačkoli jsou drony regulovány Federální leteckou správou, osobní drony nejsou monitorovány žádným orgánem státní správy. Mimo jiné také proto navrhl gigant Amazon plán pro řízení vzdušné dopravy.

Zdroj: talkingpointsmemo.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse