Nabíjecí podložka od Skysense

| Petr Minařík

Řada dronů umí v dnešní době létat autonomně, avšak i přesto potřebují pilota, který je odnese na místo vzletu, vymění baterie, samotný dron zkontroluje a stáhne pořízená data.

Společnost Skysense představuje nabíjecí podložku Charging Pad | Zdroj: skysense.co

Společnost Skysense představuje nabíjecí podložku Charging Pad | Zdroj: skysense.co

Firmě Skysense ze San Diega, která je mimochodem podporována gigantem Qualcomm, se podařilo vytvořit řešení, jež zautomatizuje všechny tyto operace. “Naše řešení nahrazuje piloty a dláždí cestu pro plně autonomní a škálovatelné rozestavení dronů,” říká Andrea Puiatti, výkonný ředitel Skysense.

Poslední várku jednotek doručila firma Skysense svým zákazníkům v červnu 2015. “Zpětná vazba od klientů je opravdu pozitivní. Je to také hlavní důvod, proč jsme se rozhodli rozjet produkci ve větším,” řekl Michele Dallachiesa, technický ředitel Skysense.

Nabíjecí stanice ‘Charging Pad’

Firma Skysense v těchto dnech představuje svůj nový produkt, nabíjecí podložku, během výstavy Commercial UAV Expo v Las Vegas.

A jak to funguje? Nabíjecí podložka je kompatibilní se všemi drony, které jsou napájeny bateriemi. Existující drony můžete dovybavit instalací sady Drone Kit. Ta je napojena na baterii a obsahuje také speciální kontakty umístěné na podvozku, které přenáší elektrickou energii z podložky.

Když dron přistane, kontakty naváží fyzický kontakt s nabíjecí podložkou a začne proces nabíjení.

Rozhraní Skysense Network Manager

Program Skysense Network Manager umožňuje pilotům snadný přístup a vzdálenou správu všech nabíjecích stanic. Online rozhraní poskytuje přístup ke všem informacím a službám potřebným k obsluze, správě a výhodám nabíjecí infrastruktury Skysense.

“Vytváříme soubor služeb okolo naší infrastruktury. Odstraňujeme bariéry vývoje a rozmisťujeme řešení specifická pro droní průmysl,” říká výkonný ředitel Skysense, Andrea Puiatti.

Na videu níže můžete vidět Droneport a nabíjecí stanici Charging Pad.

 

 

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse