NASA testuje technologii pro vyhnutí se překážkám

| Petr Minařík

NASA, společně s vládou a průmyslovými partnery, začala testovat, jak by mohly být drony zahrnuty do národního vzdušného prostoru. Jedná se o třetí sérii testů, která bude poprvé obsahovat testování všech předchozích i nových technologií dohromady.

V oblacích létá stále více bezpilotních letounů, známých spíše jako drony | Zdroj: facebook.com - NASA

V oblacích létá stále více bezpilotních letounů, známých spíše jako drony | Zdroj: facebook.com – NASA

“Toto je poprvé, kdy testujeme všechny technologie z projektu zároveň,” řekl Laurine Grindle, projektový manažer projektu Unmanned Aircraft Systems Integration (Integrace bezpilotních systémů) agentury National Airspace System (UAS-NAS).

Spolupráce velkých firem

UAS-NAS, Federální letecká správa, General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI), a Honeywell International se zúčastní série testů v Armstrongově leteckém výzkumném středisku agentury NASA.

“Těšíme se na pokračování naší spolupráce s GA-ASI a Honeywellem, abychom shromáždili letová data, která nám pomohou při vývoji standardů potřebných k bezpečné integraci těchto letounů do Vnitrostátního systému vzdušného prostoru,” řekl Grindle.

Rozdělení testování do 2 fází

Testování bylo rozděleno do dvou fází. První fáze, která začala 17. června, se soustředí na ověřování čidel, trajektorie a další simulační modely využívající live data. Testy budou obsahovat také aktualizovaný systém smyslu-a-vyhnutí, stejně jako nový program zabránění srážce.

“Naši výzkumníci a projektoví inženýři budou shromažďovat podstatné množství dat, aby ověřili systém řízení manévrů a upozorňovací logiku, která byla vyhodnocena v simulacích,” řekla Heather Maliska, zástupkyně vedoucího projektu UAS-NAS.

Druhá fáze testování bude pokračovat v srpnu a bude se soustředit na to, jak dobře fungují komunikační systémy, jak dobře řídí letoun sám sebe, jak letoun spolupracuje s řízením letového provozu, a jak dobře se drží od ostatních letounů.

Zdroj: interdrone.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV, NASA

Komentáře (0)Vstup do diskuse