Nastavení závěsu kamery DJI Phantom

| Igor Vlahovič

Uživatelé kvadrokoptér DJI Phantom 2 Vision+ mohou řešit následující problém. Po nastartování stroje mohou zjistit, že obraz nemají v rovině. Podívají se na kameru samotnou a zjistí, že je oproti vodorovné ploše zešikma.

kamera DJI Phantom

Zřejmě se tak stalo při hrubším zacházení, nehodě, nárazu apod. Co s tím? Lze to opravit anebo s tím musím do servisu? Pomoc je jednoduchá, ale musí se postupovat opatrně a s citem.

Jak nastavit rovinu na kameře DJI

Zde vám popíši postup řešení tohoto problému. Který prostě jednou za čas bude řešit každý, kdo létá s dronem. Prvně si otočíme Phantoma zády k sobě a podíváme se na zadní stranu gimbalu (závěsu). Uvidíme tři malé křížové hlavičky šroubků. Tyto opatrně povolíme a sejeme zadní hliníkový kryt. Pod ním uvidíme řídící desku, senzor a hlavně osičku, která je spojená s kamerou.

závěs kamery DJI detail

Musíme však dávat pozor na kabely, které vedou do řídící desky. Jeden je zprava, druhý je pak schován pod deskou. Není potřeba je vypojovat, ale v tom případě se musí zacházet a manipulovat s destičkou velmi opatrně, ab se nepoškodil kabel.

Jakmile opatrně sejmeme řídící desku, dostaneme se k osičce. A tu je nyní potřeba za pomoci tenkých kleští apod. podržet a kameru dorovnat.

oska kamery DJI

Zde je potřeba si počínat nadmíru opatrně, abychom nepoškodili osičku či kameru.

Pokud se vše zadaří, po startu stroje bude opět obraz zcela v rovině.

kamera DJI v rovině

Potom již stačí opět vše vrátit na původní místo a přišroubovat zpět hliníkový kryt zadní části závěsu.

Komentáře (0)Vstup do diskuse