Německé aerolinky Lufthansa navázaly spolupráci s DJI

| Petr Minařík

Největší německé aerolinky Lufthansa vycítily příležitost a navázaly spolupráci s největším výrobcem dronů DJI. Tato spolupráce by měla oběma partnerům pomoci při dalším vývoji a zdokonalování svých produktů a služeb.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

O co vlastně jde?

Aerolinky Lufthansa budou využívat drony DJI a otevřené systémy, aby integrovaly hardware a software, řídily operace a usnadnily analýzu dat.

“Potenciál trhu s komerčními drony neúprosně roste díky neustálému vylepšování regulací a technologií, které vyvolala především společnost DJI,” řekl Christian Hartmann, programový ředitel v Lufthansa.

Aerolinky Lufthansa se již dříve zajímaly o to, jak by drony mohly společnosti prospět. Nedávno například dokončily pilotní projekt s výrobcem větrných turbín. Projekt využíval vybavení od DJI k inspekcím rotorů na větrných turbínách. Podle aerolinek se nejednalo jen o mnohem bezpečnější a efektivnější řešení, ale drony také nashromáždily data, která mohla být využita pro pozdější analýzu.

“Aerolinky Lufthansa Aerial Services jsou pro DJI perfektním partnerem na společném trhu využití dronů, nebo chcete-li bezpilotních letounů,” řekl Martin Brandenburg, ředitel marketingu DJI v Evropě. “Zpětná vazba od klientů Lufthansa má pro nás obrovskou hodnotu, co se dalšího vývoje našich produktů týče.”

“Lufthansa bude klientům nabízet také one stop UAV shop,” řekl Andreas Jahnke, generální ředitel Lufthansa Consulting. “To znamená, že budeme poskytovat vše od konzultace aplikací, činnost dronů s analýzou dat, přes trénink a certifikaci pilotů dronů, až po zřízení pojištění dronů přes firmu Delvag.”

Výraz “one stop shop” znamená obchod, kde je nabízeno více služeb. Zákazníci zde dostanou to, co potřebují, během jedné návštěvy.

Zdroj: interdrone.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse