Nixie - dron na zápěstí

| Droncentrum

Ve světě létajících dronů přichází jedna novinka za druhou. Jistě mezi ně patří i koncept malé kvadrokopéry na zápěstí Nixie, který vznikl v létě 2014 a hned si získal velkou pozornost. Společnost Nixie Labs se s tímto mini dronem stala jedním z finalistů soutěže Intel 2014 s finanční podporou 500 tisíc dolarů. Tuto částku hodlá podle slov zakladatele společnosti Christopa Kosthtella investovat do dalšího vývoje dronu.

Dron nixie

Ovládání dronu Nixie | Zdroj: flynixie.com

Myšlenka malého osobního dronu Nixie spočívá v tom, že jej bude možné nosit na zápěstí jako hodinky. Má fungovat ve dvou režimech – jako bumerang a v režimu následuj mě. Stačí pohybem ruky poslat dron do prostoru, kde se v určité výšce zastaví a pořídí snímek nebo video. Nixie bude schopný rozpoznat vaši tvář a pohyb. Po pořízení snímku se opět vrátí k vám. Výrobce slibuje, že každé zařízení bude mít svůj unikátní identifikátor pro případ, že bude v prostoru použito více dronů Nixie. Díky tomu se dokáže vrátit vždy ke svému majiteli. Použitím čipu Intel Edison o velikosti SD karty lze dosáhnout miniaturních rozměrů Nixie a jejího nošení na zápěstí.

nixie

Dron Nixie | Zdroj: flynixie.com

První veřejné představení prototypu Nixie proběhlo na nedávno skončeném veletrhu elektroniky CES v Las Vegas 2015.

 

 

Výrobce jistě čeká dlouhá cesta ke kompletnímu výrobku, který bude možné uvést na trh. Kromě průmyslového designu je potřeba řešit výdrž baterie a řídící algoritmus pro pohyb ve volném prostředí. Ale pokud se to povede, pak jistě mini dron Nixie změní pohled na fotografování a natáčení videa pro širokou veřejnost.

Kategorie: Články

Štítky: Copter, Dron, Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse