Parrot představil novou kvadrokoptéru Bebop 2

| Petr Minařík

Francouzský výrobce dronů Parrot představil novou kvadrokoptéru Parrot Bebop 2 na konferenci v San Franciscu. Stejně jako i původní Bebop, je dle slov výrobce navržena tato novinka pro lidi, kteří chtějí začít létat ihned po vybalení dronu z krabice. Bebop 2 v sobě zahrnuje i různá omezení, která jdou ruku v ruce s regulacemi.

Nová kvadrokoptéra Parrot Bebop 2 | Zdroj: parrot.com

Nová kvadrokoptéra Parrot Bebop 2 | Zdroj: parrot.com

Testování kvadrokoptéry Parrot Bebop můžete nalézt zde.

Vlastnosti nové kvadrokoptéry Bebop 2

Větší výkon

Nový dron Bebop 2 váží 500 g, jelikož je oproti předchůdci o něco delší. Nabízí však větší výkon. Díky tomu je Bebop 2 schopen vyletět do 100 m během 18 sekund. Dle Parrotu dokáže odolat větrům až o síle 64,82 km/h. Tyto výsledky byly zjištěny při testování ve větrném tunelu.

Delší výdrž

Jedním z největších problémů první verze byla výdrž baterie. Ta zvládla okolo 11 minut letu. Dvojka však slibuje prodloužení doby letu až na 25 minut díky 2700 mAh baterii.

Bebop 2 nabídne delší dobu letu| Zdroj: parrot.com

Bebop 2 nabídne delší dobu letu| Zdroj: parrot.com

Kamera

I když byl kameře zajištěn nový design pro krytí objektivu, v ostatních ohledech zůstala nezměněna. Disponuje 14 Mpix senzorem se širokoúhlým objektivem, který pokryje 180° zorné pole. Video dokáže natáčet v rozlišení 1080p na interní úložiště o velikosti 8 GB.

 

 

Oproti kamerám u ostatních dronů Bebop 2 nevyužívá gimbal. Stabilizace obrazu je řešena 3osou digitální stabilizací. Tento přístup byl použit už i u první kvadrokoptéry Bebop a fungoval poměrně dobře.

Skvělá odolnost

Kromě vrtulí u Parrot Bebop 2 nenajdete žádné pohybující se části. Díky tomu je dron velmi odolný a přežije mnoho pádů. Tělo z ABS plastu je ještě vyztuženo skleněným vláknem. Výrobce Parrot tvrdí, že zapracoval také na zodolnění podvozku a prachotěsnosti čoček.

Ovládání

Kvadrokoptéru Parrot Bebop 2 můžete ovládat pomoci iOS nebo Android zařízení v rozhraní aplikace FreeFlight 3. Aplikace je zdarma, avšak pokročilejší funkci jako let podle bodů trasy je třeba si zakoupit. Parrot aktualizoval také Skycontroller, který v sobě má aplikaci FreeFlight již nainstalovanou, takže s ním nebudete muset párovat mobilní zařízení, abyste mohli začít létat. Skycontroller nabízí také HDMI výstup, takže do něj lze zapojit externí monitor. Mimo to podporuje také připojení headsetu, takže si můžete užít FPV let.

Dosah Skycontrolleru pomoci Wi-Fi činí až 2 km. Při ovládání pomocí mobilního zařízení však budete limitováni na 300 metrů.

Cena a začátek prodeje

Kvadrokoptéra Parrot Bebop 2 půjde do prodeje 14. prosince za částku okolo 14 tisíc Kč (bez Skycontrolleru). Pokud zaplatíte 20 tisíc Kč, získáte Parrot Bebop 2 a speciální černou edici Skycontrolleru.

 

 

Zdroj: cnet.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse