Nová oktokoptéra Agras MG-1 určená pro zemědělce od DJI

| Petr Minařík

Čínský výrobce dronů, společnost DJI, minulý pátek představila novou oktokoptéru určenou pro zemědělce. Mohlo by se zdát, že se jedná o další z řady klasických dronů, avšak firma posunula hranici technologie dronů zase o kus dál.

Společnost DJI představila novou oktokoptéru určenou pro zemědělce | Zdroj: dji.com

Společnost DJI představila novou oktokoptéru určenou pro zemědělce | Zdroj: dji.com

Vlastnosti oktokoptéry DJI Agras MG-1

Nová oktokoptéra DJI Agras MG-1 je prachuvzdorná, vodotěsná a je vyrobena z antikorozních materiálů. Dá se tedy snadno umýt a v případě potřeby i složit pro snazší transport.

Maximální přidaná zátěž činí až 10 kg tekutého postřiku. Dron zvládne pokrýt 7 až 10 akrů za hodinu. Oproti ručnímu postřiku je tato metoda až 40x účinnější. Dron totiž zvládá létat rychlostí 8 metrů za sekundu. Intenzitu uvolňování postřiku upravuje právě dle rychlosti. Tím je zajištěno jeho rovnoměrné pokrytí.

Složená oktokoptéra DJI Agras MG-1 | Zdroj: dji.com

Složená oktokoptéra DJI Agras MG-1 | Zdroj: dji.com

“Představení dronu pro zemědělce demonstruje naše bezkonkurenční znalosti a dovednosti,” řekl výkonný ředitel a zakladatel DJI Frank Wang. “S tímto novým produktem chceme ukázat, že DJI dokáže nabídnout nejen leteckou platformu pro široké masy spotřebitelů, ale díky našim produktům lze obohatit také efektivitu produkce a další aspekty života.”

Přesnost

Agras dále nabízí systém letového řízení a radar k zajištění centimetrové přesnosti. Během letu dron sleduje terén pod sebou v reálném čase a automaticky upravuje výšku a vzdálenost od plodin. Oktokoptéra je také vybavena přenosovým systémem Lightbridge 2.

Letové módy a sprejování

Oktokoptéra nabízí také několik letových módů. Uživatelé mohou přepínat mezi automatickým, poloautomatickým nebo manuálním módem. Dron disponuje čtyřmi vyměnitelnými, keramickými tryskami, které jsou napájeny motorem. Tyto trysky by dle slov výrobce měly vydržet až tisíce hodin sprejování. Proudění vzduchu kolem dronu vylepšuje rychlost sprejování a zajišťuje, že se postřik dostane tam, kam má.

Oktokoptéra DJI Agras MG-1 | Zdroj: dji.com

Oktokoptéra DJI Agras MG-1 | Zdroj: dji.com

Chlazení

Tělo oktokoptéry ochlazuje integrovaný odstředivý chladící systém navržený k prodloužení životnosti motorů až na trojnásobek běžné doby. Když dron letí, nasává zepředu vzduch, který je následně filtrován od nečistot a dále pokračuje všemi rameny až do motorů. Tímto je do okolí odváděno teplo tvořené komponenty.

Inteligentní let

Dron Agras MG-1 disponuje funkcí inteligentní paměť, což znamená, že když je třeba oktokoptéru doplnit nebo dobít, vrátí se po tomto procesu zpět na místo, kde svoji práci přerušila a bude pokračovat ve sprejování.

Oktokoptéra Agras MG-1 bude dostupná nejdříve v Číně a Korei, poté bude její prodej rozšířen také na další trhy. Její cena byla stanovena na zhruba 380 tisíc Kč.

Zdroj: dji.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI, Oktokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse