Společnost DJI představila nové drony - Phantom 3 4K a Inspire 1 Pro Black Edition

| Petr Minařík

Největší výrobce dronů na světě, DJI, představil novou kvadrokoptéru Phantom 3 4K a novou edici dronu Inspire 1 Pro Black Edition. Pojďme se nyní společně podívat, jaké novinky nám tyto drony přináší.

Nová verze kvadrokoptéry Inspire 1 Pro Black Edition | Zdroj: dji.com

Nová verze kvadrokoptéry Inspire 1 Pro Black Edition | Zdroj: dji.com

Phantom 3 4K

Kvadrokoptéra Phantom 3 4K je novým sourozencem populárních dronů řady Phantom 3 (Professional, Advanced a Standard). Velmi zjednodušeně by se dalo říci, že se jedná o vylepšený Phantom 3 Standard. Kde jsou tedy rozdíly?

Dron Phantom 3 4K disponuje 4K kamerou (kvadrokoptéry Phantom 3 Advanced a Standard byly vybaveny pouze 2,7K kamerou), ze které je obraz přenášen pomocí Wi-Fi (zde je tedy rozdíl oproti verzím Phantom 3 Professional a Advanced, kde se obraz přenášel pomocí technologie Lightbridge).

Nová kvadrokoptéra Phantom 3 4K | Zdroj: dji.com

Nová kvadrokoptéra Phantom 3 4K | Zdroj: dji.com

Doba letu dronu Phantom 3 4K by dle výrobce měla dosahovat až 25 minut. Kvadrokoptéra Phantom 3 4K však nedisponuje tak velkým dosahem jako předchůdci Professional a Advanced. Dosah v módu CE by měl být 500 m a v módu FCC 1200 m (drony Professional a Advanced mají dosah 3500 m [CE] a 5000 m [FCC]).

Za zmínku stojí také polohovací systém P-OPTI, který zajistí držení pozice dronu i v místech, kde je slabý nebo žádný GPS signál. Tímto systémem byly vybaveny pouze drony Professional a Advanced.

Cena kvadrokoptéry Phantom 3 4K je stanovena na 25 tisíc Kč. Pro srovnání, verze Professional stojí okolo 39 tisíc Kč, Advanced 32 tisíc Kč a Standard 23 tisíc Kč.

Kompletní srovnání verzí Phantom 3 naleznete zde

Inspire 1 Pro Black Edition

Společnost DJI představila současně s novým Phantomem 3 4K také novou edici velmi oblíbeného dronu Inspire 1 Pro. Kvadrokoptéra Inspire 1 Pro Black Edition se kromě barvy nijak neliší od předchůdce Inspire 1 Pro.

K dostání bude Inspire 1 Pro Black Edition po celém světě, avšak kromě oblastí, jako je Japonsko, Korea, Taiwan, Austrálie, Nový Zéland, Velká Británie a Irsko.

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse