Firma DJI odhalila novou kvadrokoptéru a systém pro vyhnutí se překážkám

| Petr Minařík

DJI poskytuje vývojářům novou platformu, aby mohli zkoumat a testovat svoje aplikace a technologii pro drony. Společnost oznámila, že je nová kvadrokoptéra DJI Matrice 100 (M100) navržena speciálně pro vývojáře, aby vynesla jejich hardwarová a softwarová řešení do oblak.

Nová kvadrokoptéra DJI Matrice 100

M100 vývojářům poskytuje všechno, co potřebují k letu, bez potřeby přestavění nebo programování platformy. Vývojáři, kteří chtějí vyzkoušet svůj software, mohou platformu naprogramovat dle libosti.

„K platformě M100 můžete snadno přidat procesory, senzory a ostatní vybavení. Platforma tak otevírá možnosti lidem napříč odvětví bezpilotních letounů,“ řekl Frank Wang, výkonný a technologický ředitel DJI. „Jsme zvědavi, jak badatelé a vývojáři tuto platformu využijí, aby otestovali technologii, která může být využita v zemědělství, inspekcích, hledání a záchraně, a dalších odvětvích.“

Kvadrokoptéra DJI Matrice 100 | Zdroj: dji.com

Kvadrokoptéra DJI Matrice 100 | Zdroj: dji.com

M100 nabízí více portů, na které je možno namontovat obvodový hardware. Může letět 20 minut se zátěží až 1 Kg. Platforma může být taky upravena extra prostorem pro baterii, která přidá dalších 20 minut letu, ale to samozřejmě sníží kapacitu přidané zátěže.

DJI Guidance – systém pro vyhnutí se překážkám

Aby toho nebylo málo, společnost DJI představila také systém pro vyhnutí se překážkám pro drony. Systém DJI Guidance využívá síť senzorů a kamer, aby identifikoval, kdy se dron přiblíží k objektu na vzdálenost 20 metrů, a zabrání dronům, aby se k němu letěly blíže. Systém může být namontován na jakýkoliv robotický systém s připojovacími porty USB nebo UART.

DJI Guidance - systém pro vyhnutí se překážkám | Zdroj: dji.com

DJI Guidance – systém pro vyhnutí se překážkám | Zdroj: dji.com

„DJI udělalo létání mnohem dostupnější než kdy dříve, avšak bez rozšíření vývojářské sady. Nyní budou inovace otevřené každému s kreativní vizí,“ řekl Andy Pan, více prezident ekosystémů DJI. „Použitím našich výkonných platforem a snadno použitelných vývojářských sad jsou možnosti pro badatele a vývojáře letecké technologie takřka neomezené.“

Oba produkty (DJI M100 a Guidance) jsou vybaveny SDK (Software Development Kit), aby vývojářům poskytly letové údaje a letové-řídící funkce.

Zdroj: interdrone.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony, Kvadrokoptéra, UAV, Dron, DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse