Nový Guinnessův rekord — dron uzvedl 61 kg

| Petr Minařík

Autoři multikoptéry Megacopter obdrželi Guinnessův světový rekord za vyvinutí dronu, který uzvedl rekordní přidanou zátěž. Dálkově řízený dron Megacopter zvedl 61 kg. Aby byl rekord platný, musel dron Megacopter tuto přidanou zátěž vyzvednout do výše 1 metru a vydržet s ní ve vzduchu 30 vteřin.

Multikoptéra Megacopter při pokusu o světový rekord | Zdroj: video

Multikoptéra Megacopter při pokusu o světový rekord | Zdroj: video

Vlastnosti dronu Megacopter

Rám dronu Megacopter je vyroben z hliníku a překližky. Dron disponuje celkem 48 vrtulemi. Když vzlétne, zní jako obrovské hejno naštvaných včel. Stavba dronu zabrala Henning Pedersonovi a studentům Univerzity v Oslu (Norsko) asi 18 měsíců. Na videu dole můžete vidět průběh úspěšného pokusu o rekord.

K čemu takový dron?

Určitě vás zajímá jaké využití by takový dron měl. Na tuto otázku existuje snadná odpověď — podobné drony by mohly být využívány v záchranných operacích případně pro doručování balíků.

Rekord roznítil diskuzi

Nedávno byl na veletrhu spotřební elektroniky představen dron Ehang 184 od společnosti Ehang, který dokáže unést dospělého člověka. Lidé se tedy ptají, jak je možné, že zápis do Guinnessovy knihy rekordů získal právě dron Megacopter, když dospělý člověk většinou váží více než 61 kg. V komentářích pod videem (dole) jeden z členů týmu Guinness World Records komentoval dotaz se slovy: “Naši komisaři rozhodně rádi uvítají předložení důkazu.”

Z výše uvedeného tedy plyne, že Megacopter možná není dron, který uzvedne nejtěžší přidanou zátěž na světě, jelikož na světě existují výkonnější drony (například Volocopter VC200). Jejich výkony však nebyly posuzovány odborným dohledem, a tudíž nemají zápis v Guinnesově knize rekordů.

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse