Nový rekord - kvadrokoptéra vydržela ve vzduchu skoro 4 hodiny

| Petr Minařík

Společnost EnergyOr Technologies je vedoucím vývojářem pokročilých systémů palivových článků. Nedávno svoji pokročilost demonstrovala na letu kvadrokoptéry, která stanovila nový světový rekord v době letu.

Kvadrokoptéra, která se vydržela vznášet téměř 4 hodiny | Zdroj: video

Kvadrokoptéra, která se vydržela vznášet téměř 4 hodiny | Zdroj: video

Ve vzduchu kvadrokoptéra vydržela 3 hodiny 43 minut a 48 sekund, čímž vylepšila dosavadní světový rekord z 16. března 2015 , který činil 2 hodiny 12 minut a 46 vteřin. Tato demonstrace byla předvedena, aby se zdůraznil potenciál systémů palivových článků této firmy. S využitím této technologie by se drony mohly používat ve zcela nových oblastech.

Výkonný ředitel firmy EnergyOr, Michel Bitton, uvedl: “Jsme hrdí na to, že můžeme udržovat naši pozici jedničky, abychom posléze mohli aplikovat hydrogenní palivové systémy do multirotorů, a jsme hrdi také na to, že jsme stanovili světový rekord v době letu, který byl navíc zdokumentován.”

V budoucnu nás čekají mnohem delší lety…

Systémy této firmy jsou navrženy, vytvořeny a testovány tak, aby vyhovovaly požadavkům zákazníků. Technologie palivových článků je velice podobná té, která se využívá v automobilovém průmyslu. Zvláštní pozornost byla věnována tomu, aby bylo možné tyto systémy využít také při extrémních teplotách, vysokých nadmořských výškách a prostředích, kde nejsou zrovna ideální letecké podmínky (prach, voda, sníh…).

Očekává se, že se komerční trh multirotových letounů využitých v civilních oblastech dramaticky zvýší v následujících několika letech. Vždyť již dnes jsou denně oznamovány nové druhy aplikací těchto technologií. Současné využití zahrnuje například doručování balíků, reagování na katastrofy, inspekce vodních a železničních tratí, inspekce spalovacích komínů, přesné zemědělství, pátrací a záchranné mise nebo filmová produkce.

Baterií napájené multirotory mají velmi limitované doby letu, kvůli relativně nízké specifické energii existujících dobíjecích bateriových technologií. “EnergyOr v současné době hledá strategické partnery, kteří by asistovali při komercializaci našich pokročilých a revolučních produktů,” dodal Bitton.

Video z testu můžete zhlédnout níže.

 

 

Zdroj: energyor.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse