Oktokoptéra DJI Spreading Wings S1000

| Petr Minařík

Mnozí již slyšeli o kvadrokoptérách, ale co taková oktokoptéra? Oktokoptéra DJI Spreading Wings S1000 je jedna z nejpokročilejších koptér na trhu a pohybuje se v cenové relaci od 100 do 160 tisíc Kč.

Tato oktokoptéra není pro nováčky, ale pokud jste pokročilý nebo profesionální pilot, budete z ní nadšeni.

oktokoptéra spreading wings s1000

Oktokoptéra DJI Spreading Wings S1000 | Zdroj: DJI

Základní specifikace:

 • Doba letu: 15 minut
 • Váha: 4,4 kg
 • Motory: 8 nezávislých motorů DJI 4115 400 kv
 • Podvozek: Zatažitelný
 • Vrtule: Skládací, 1552
 • Velikost vrtulí: 5.2”
 • Baterie: Li-pol, kompatibilní s kapacitami 10.000 mAh – 20.000 mAh

Vlastnosti oktokoptéry DJI Spreading Wings S1000

Každý prvek této oktokoptéry byl vytvořen s ohledem na potřeby uživatelů. Složité létání v nepříznivých podmínkách je již minulostí. Létání ještě nikdy nebylo tak stabilní a hladké. Pár funkcí, kterými oktokoptéra vyniká:

Stabilita

Jelikož jsou vrtule a tělo oktokoptéry konstruovány z karbonového vlákna, jsou nejen odolné, ale i stabilní. Regulátory letu obstarávají stabilitu a pokud se při letu ztratí vrtule, zajistí přenesení výkonu na zbývající motory.

Skládací ramena

Osm ramen oktokoptéry je možno složit pro snazší transport. Doba potřebná k připravení oktokoptéry k letu je kratší než pět minut a vyžaduje pouze:

 • Postavení koptéry na zem
 • Zvednutí ramen rámu
 • Zacvaknutí červené sponky pro zajištění ramen

Nyní jednoduše zapnete dron a můžete vyletět.

skládací ramena dji spreading wings

Skládací ramena na dronu Spreading Wings | Zdroj: DJI

Osvětlení

Každé rameno koptéry je vybaveno LED diodami pro noční let. Je vidět červená a zelená. Dvě přední ramena mají červená světla a ostatní zelená. To je super doplněk, který nejen dělá z nočního létání větší zábavu a poskytuje lepší bezpečnost, ale osvětlení je také esteticky příjemné.

Podvozek a držák kamery

Mezi zatažitelným podvozkem a držákem kamery se nachází kardanový závěs. Držák je připevněn na nižším rámu, takže je možno pořizovat širokoúhlé záběry bez jakýchkoliv překážek například v podobě podvozku.

Během letu mohou uživatelé jednoduše zmáčknout tlačítko, díky kterému se zatáhne podvozek.

závěs oktokoptéry spreading wings s1000

Závěs oktokoptéry DJI Spreading Wings S1000 | Zdroj: DJI

Kardanový závěs Z15-5D je určen pro kamery Canon 5D MKII a MKIII. Zenmuse nabízí nejvyšší možnou stabilizaci a řízení. Uživatelé mohou jednoduše ovládat pozici kamery a naklánět její aktuální pozici. Závěs také obsahuje video downlink, což vám umožní spojit se přímo s MKII nebo MKIII. Potom uvidíte záběry v reálném čase přímo z S1000.

Řízení rychlosti

Maximální rychlost není uvedena, avšak každé rameno má svoji vlastní jednotku řízení rychlosti (ESC). Tyto jednotky zajišťují, že jsou všechny vrtule synchronizovány a poskytnou tak nejlepší možný let a optimální rychlost. Každá vrtule je schopna vyvinout tah o velikosti 2,5 Kg.

Váha

Přibližná váha oktokoptéry je 4,4 kg, což je relativně málo, avšak S1000 je extrémně výkonná. Aby uživateli zajistila co největší kvalitu pořizovaných záběrů, může unést až 11 kg. To je víc než dost, aby unesla těžké kamerové vybavení a i přesto se plynule odlepila od země.

Kompatibilita baterií

Někdy je lepší malá baterie, jindy je zase potřeba výkonnější baterie pro delší let. Naštěstí S1000 nabízí mnoho možností, z čeho vybírat. Můžete použít baterii v rozmezí kapacity od 10.000 mAh až 20.000 mAh.

Uživatelé by si měli všimnout, že 15 minutová délka letu platí pro 15.000 mAh baterii. Pokud použijete 10.000 mAh, ani z daleka nedosáhnete 15 minut. Na druhou stranu 20.000 mAh baterie dobu letu viditelně zvýší.

Montáž

 

 

Než odstartujete svůj první let, musíte oktokoptéru DJI Spreading Wings S1000 vybalit a provést pár úprav. Naštěstí je již drtivá většina koptéry složena. Aby byla oktokoptéra připravena k letu, bude potřeba provést následující kroky:

 • Připojit podvozek: Tento jednoduchý proces je dobře popsán v návodu. Budete muset spojit dohromady pár trubek a nakonec je připevnit k zatahovacímu zařízení.
 • Připojit ramena: Každé z 8 ramen bude potřeba připevnit. To se provádí otočením ramene v závislosti na označení na motoru. To umožní uzamčení ramene do ramene držáku. Potom už zbývá jen zapojit rameno do příslušného ESC portu, kvůli napájení motorů.

Výše popsané kroky vám zaberou 20 – 30 minut v závislosti na vaší šikovnosti.

Jediné, co před letem ještě zbývá, je připevnit kameru a všechny vaše periferie.

Pro koho je určena oktokoptéra DJI Spreading Wings S1000?

Toto není koptéra pro všechny. Ne každý si může dovolit utratit 100 tisíc Kč za tento model. Tento model je vyroben a s ohledem na profesionály a vášnivé nadšence.

Ideální využití tohoto dronu, který je výkonný a vyrobený pro profesionální filmování je v:

 • Leteckém snímkování
 • Kinematografii

Každopádně pokud máte peníze a chcete jednu z nejlepších oktokoptér na trhu, Spreading Wings S1000 je pro vás tou správnou volbou.

Zdroj: dronebly.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse