Osobní doručovací kvadrokoptéra Flytrex

| Petr Minařík

Kvadrokoptéra Flytrex Sky je nejnovější komerční dron, který je vybaven “nákladovým prostorem” pro malé předměty jako jsou například nápoje nebo lehké balíčky. Avšak co je důležitější, kvadrokoptéra Flytrex Sky využívá 3G konektivitu a je navržena tak, aby fungovala na backendu založeném na cloudu. Díky tomu můžete začít doručovat balíky přímo po vytažení dronu z krabice.

Kvadrokoptéra Flytrex Sky s pivem jako přidanou zátěží | Zdroj: flytrex.com

Kvadrokoptéra Flytrex Sky s pivem jako přidanou zátěží | Zdroj: flytrex.com

Flytrex není první, kdo chce doručovat pomocí dronů

Několik podniků, z nichž je Amazon pravděpodobně nejznámější, experimentuje s doručování pomocí dronů, avšak potenciální start se zdržuje kvůli regulacím a technickým problémům. Startupy jako je například Matternet, má své vlastní plány pro doručování pomocí dronů, avšak zatím se svým dronem Matternet Onezatím není na trhu. Dron Flytrex Sky by mohl reprezentovat první dostupný doručovací systém pro podniky a jednotlivce a to za 18 tisíc korun.

Výhody pro uživatele kvadrokoptéry Flytrex Sky

Uživatelé kvadrokoptéry Flytrex Sky budou moci rozbalit dron z krabice a okamžitě někam poslat dodávku, například přátelům nebo rodině, pomocí Android nebo iOS aplikace. To vše pomocí bodů trasy využívajících GPS. Platforma má podle výrobců “průlomovou skupinovou pilotovací technologii”, což znamená, že odesílatel i příjemce mohou v průběhu cesty měnit body trasy. Odesílatel může přímo měnit původní kurz, zatímco příjemce může převzít kontrolu nad finální částí letu, aby bylo zajištěno měkké přistání.

Jeden problém – systém pro vyhnutí se překážkám

Výkonný ředitel společnosti Flytrex, Yariy Bash, řekl, že by drony otevřely oblaka pro soukromé podnikatele a vynalézavé jednotlivce. I když drony zatím nemají žádný systém pro detekci překážek, což je v osídlených oblastech stěžejní, Bash říká, že tuto funkci plánují přidat v budoucích aktualizacích.

“Plánujeme, aby měly drony ekologickou uvědomělost,” řekl Bash deníku Wired. “Jak pro terén tak i pro člověkem vybudované objekty. V příštích několika měsících vydáme aktualizaci firmware, která bude tuto funkci obsahovat. Aktualizovat Flytrex Sky lze přes cloud, což je pro uživatele velice snadná cesta, jak aktualizaci získat.”

Hlavní vlastnosti kvadrokoptéry Flytrex Sky:

  • Přidaná zátěž: až 1 kg na kratší vzdálenosti
  • Přesnost: 2-3 metry
  • Doba letu: až 32 minut
  • Kamera: GoPro nebo FPV
  • Funkce Return Home
  • Zabudované 3G sledování
  • Ukládání letových dat

 

 

Zdroj: wired.co.uk

Komentáře (0)Vstup do diskuse