Ovládání dronů hlasem již brzy!

| Petr Minařík

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo ovládat váš dron hlasem? V dnešním článku vám představíme dron, přesněji řečeno projekt, který přesně tuto možnost umožňuje. Projekt dokonce již vyhrál soutěž Amazon Web Services Internet of Things (AWS IoT).

Kvadrokoptéra IRIS+ od 3D Robotics | Zdroj: 3drobotics.com

Kvadrokoptéra IRIS+ od 3D Robotics | Zdroj: 3drobotics.com

Jak to funguje?

Celý systém funguje na principu změny hlasu na instrukce, podle nichž se dron řídí. K záznamu hlasu je využíváno zařízení Amazon Echo. Pomocí Wi-Fi je transformovaný hlas přenesen do AWS IoT, kde je dále zpracován. Z této webové služby jsou dále příkazy přeneseny do ground station Raspberry Pi, odkud jsou zasílány do dronu IRIS+. Dron nakonec příkazy s určitou prodlevou vykoná.

Pokud se vám tento popis zdá krkolomný, systém zjednodušeně ilustruje i následující obrázek. (Pro nadšence, kteří by si chtěli systém vyzkoušet, přikládám odkaz na kompletní popis a nastavení.)

Schéma ovládání dronu pomocí hlasu | Zdroj: hackster.io

Schéma ovládání dronu pomocí hlasu | Zdroj: hackster.io

Tvůrce systému, Chris Synan, demonstruje schopnost dronu vykonávat příkazy zadané hlasem na videu níže.

 

 

Tímto projektem se také začíná pomalu naplňovat předpověď, kterou jsme publikovali již minulý rok na konci října — Budoucnost dronů je v jejich propojení se vším.

Celý systém si můžete vyzkoušet i vy doma, stačí si jen pořídit potřebná zařízení a postupovat podle návodu zde.

Co si o ovládání dronů hlasem myslíte vy? Je v něm budoucnost, nebo budeme muset stále využívat vysílače, případně aplikace pro mobilní zařízení? Napište nám do komentářů.

Zdroj: hackstarter.io

Komentáře (0)Vstup do diskuse