Panenky Barbie mají svůj dron

| Petr Minařík

Že jsou drony záležitost pouze můžu? Společnost Mattel, známá především díky panenkám Barbie, se zákazníky snaží přesvědčit o opaku. Na veletrhu hraček Toy Fair 2016 totiž představila Barbie dron, který by měl zaujmout především dámské publikum — tedy alespoň tu mladší část.

Barbie dron | Zdroj: video

Barbie dron | Zdroj: video

Výrobce o Barbie dronu neudává mnoho informací, avšak víme, že se bude ovládat pomocí vysílače, a bude disponovat také funkcemi automatické vzlétnutí/přistání.

Proč zrovna Barbie dron?

Firma Mattel tímto krokem demonstrovala, že se snaží jít s dobou. Cílem je také přetvořit image Barbie z tradiční panenky na něco více „cool”. Zda se to výrobcům povedlo můžete posoudit z videa dole.

Dalším vedlejším efektem uvedení tohoto dronu na trh by mohlo být také to, že Barbie dron přivede více děvčat ke vědě, technologii, inženýrství a matematice (všeobecně uznávanou zkratkou je STEM z angl. science, technology, engineering and mathematics).

Amelia Dronehart, zakladatelka celosvětové komunity RC pilotek, prohlásila: “Pokud má vaše dcera ráda Barbie a líbí se jí drony, je dost možné, že ji Barbie dron podnítí k zájmu o STEM. A její další dron, se kterým bude létat, nemusí být nutně růžový.”

 

 

Dron s celým názvem „Barbie Star Light Adventure RC Hoverboard” by měl být dostupný během podzimu letošního roku za cenu okolo 1500 Kč.

Zdroj: marketwatch.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse