Paparazzi v Kalifornii mají zakázáno špehovat celebrity použitím dronů

| Petr Minařík

Celebrity se ve svém životě musí poprat s pozorností snad ze všech stran. Paparazii totiž dokáží soukromí celebrit hodně narušit. Guvernér Jerry Brown však povolil omezení, která těmto bulvárním fotografům poněkud ztíží život.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Nový zákaz, “fyzický zásah do soukromí” ve státu Kalifornie, byl redefinován a nyní obsahuje také omezení létání s dronem nad soukromým pozemkem za účelem získání videa či fotografií, uvedl deník Los Angeles Times.

Špehování dronem? Pouze při porušení zákona

Uzavřela se tím smyčka legislativy okolo paparazzi. Minulý rok jim totiž bylo zakázáno létání s dronem ve “vzdušném prostoru nad zemí druhých”. Omezení se vztahovalo především na “zírání do oken, zachycování děje a jiné špehování osobních životů veřejně známých osobností”.

Miley Cyrus nebo Kanye West jsou mezi celebritami, které si na paparazzi s drony stěžovali. Drony se totiž vznášely nad jejich domovy a špehovaly je.

 

Legislativa byla napsána demokratem Ianem Calderonem, který se snažil prosadit tvrdší omezení dronů již od srpna roku 2014, kdy se podobné téma probíralo.

“Na slyšení jsme se dozvěděli, že paparazzi používají drony již roky, aby nabourali a zachytili soukromí veřejně známých osobností ve chvíli, kdy provádí nejosobnější aktivity – a to navzdory existujícímu zákonu,” prohlásil Ian v prohlášení.

Jedná se o vůbec první legislativu zakazující použití dronů, kterou guvernér Jerry Brown povolil. Předchozí návrhy, které by zakázaly létání s drony bez jakéhokoliv účelu, smetl ze stolu. Podobně dopadly i návrhy zakázat pilotům dronů létat nad lesními požáry, školami a vězeními.

Zdroj: mashable.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse