Parrot Bebop – test videa a výdrže baterie 2

| Igor Vlahovič

V předešlém testu jsme si ukázali jaká je kvalita videa a fotografií dronu Parrot Bebop v interiéru a venku za zamračeného počasí. Tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet kvalitu videa Parrot Bebop Drone venku za bezvětří, teploty 20°C a za krásného slunečného počasí. Zároveň jsme provedli test délky letu dronu Bebop s plně nabitou baterií.

kamera parrot bebop

Test videa a délky letu prováděl opět Igor Vlahovič a zde jsou jeho postupy a informace k natočenému videu.

V mém případě jsem si nejprve připravil model a telefon. To obnáší následující postup, který když člověk dodrží, neměl by se dostat do problémů:

– zapnutí kvadrokoptéry
– zapnutí Skycontrolleru
– zapnutí WiFi na telefonu

Počkal jsem na přihlášení ovladače k dronu a pak na naběhnutí obrazu. Než jsem nastartoval motory a vzlétl, provedl jsem ještě následující kroky:

– nastavení maximální výšky letu 30m
– nastavení rychlosti stoupání na 1,5m/s
– kalibrace magnetometru dle návodu v telefonu

Postup natáčení videa s Bebopem

Letěl jsem po slunci a postupně měnil výšku letu, ale kameru jsem nechal beze změny. Tedy vodorovně. Díky širokému úhlu záběru jsem měl záběr na obrovský prostor. A to i pod sebou.

Zhruba v půlce letu mi zazvonil telefon. V tu chvíli začal dron přistávat. Pak jsem mohl v letu pokračovat bez restartu.  S tímto jevem jsem se setkal poprvé.

Pak jsem v letu pokračoval. Letěl jsem i bokem ke slunci. Let byl pomalý, klidný a v bezvětří byl i model mnohem stabilnější.

Po zhlédnutí záznamu jsem pojal názor, že za těchto podmínek je obraz o poznání lepší než v předešlém testu. Tedy co se týče videa. Foto jsem u tohoto letu nepořizoval. I když stále okraje záznamu mají nádech neostrosti. A při letu proti slunci opět obraz ztmavl. Optika si nedokáže s protisvětlem poradit lépe. Každopádně čím lepší je světelnost a klidnější počasí, tím je záznam videa Bebopu kvalitnější.

 

 

Doba letu Parrot Bebop

S plně nabitou baterií dron zvládl celou délku videa 10 min 30 sekund. Čas letu je počítaný do automatického přistání při poklesu napětí baterie. Tento čas odpovídá i s rezervou tomu co deklaruje výrobce dronu Parrot.

Komentáře (0)Vstup do diskuse