Parrot investoval téměř 180 milionů Kč do výrobce kamer MicaSense

| Petr Minařík

Společnost MicaSense, která vyrábí termální kamery pro drony, dostala finanční injekci od výrobce dronů a dalších technických vychytávek, Parrot. Tyto peníze by měly sloužit pro vývoj nového technologického řešení pro drony určené k využití v zemědělství.

Nová termální kamera Sequoia od MicaSense a Parrot | Zdroj: micasense.com

Nová termální kamera Sequoia od MicaSense a Parrot | Zdroj: micasense.com

Tato investice Parrotu do MicaSense však není první. Parrot totiž do této firmy investoval 2 miliony dolarů, což je v přepočtu asi 48,5 mil. Kč, v roce 2014. Investice Parrotu dává smysl. Produkty MicaSense jsou totiž čím dál tím rozšířenější a získávají si oblibu.

MicaSense stále roste

Toto pondělí společnost MicaSense představila také novou multispektrální kameru Sequoia, která váží pouhých 107 gramů, nabízí 4 úzkopásmové filtry optimalizované pro zemědělství a zvládá 16 Mpix fotografie. Její cena v předprodeji je stanovena na 85 tis. Kč.

Kromě této kamery bylo představeno také analytické řešení zvané Atlas. Atlas farmářům umožní měřit odrazivost rostlin. Dále budou mít farmáři podrobnější informace k posuzování zdraví plodin na svých polích. Díky těmto informacím mohou zefektivnit svoji produkci.

Propagační video kamery Sequoia a systému Atlas můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Budoucnost dronů v zemědělství

Nejen Parrot a MicaSense věří, že budoucnost dronů tkví v zemědělství. Například největší výrobce dronů, společnost DJI, před nedávnem představila oktokoptéru Agras MG-1 určenou pro zemědělství, čímž naznačila svůj budoucí okruh zájmu. Dalším příkladem by mohla být firma 3DR se svojí přepracovanou kvadrokoptérou Solo Agco Edition.

Gabriel Torres, výkonný ředitel společnost MicaSense prohlásil, že tato investice nijak neovlivní vztahy s dalšími partnery, mezi které patří výrobci dronů SteadiDrone, senseFly, DraganFly, Aerialtronics, Altus a další.

Zdroj: geekwire.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse