Parrot překvapil novým dronem Disco

| Petr Minařík

O nečekané překvapení se na CES 2016 postaral francouzský výrobce dronů Parrot. Po loňské expanzi do světa dětských minidronů a uvedení Bebopu 2, se nečekalo, že letos přinese nějakou převratnou novinku.

Nový dron Parrot Disco | Zdroj: parrot.com

Nový dron Parrot Disco | Zdroj: parrot.com

Parrot Disco ignoruje tradiční podobu vícevrtulového stroje, je to pouze křídlo s tlačnou vrtulí a 14 Mpix kamerou se záznamem videa ve Full HD kvalitě (1080p). Jedná se o stejnou kameru, jakou Parrot používá u kvadrokoptéry Bebop 2.

Vlastnosti Parrot Disco

Disco při startu jednoduše vyhodíte do vzduchu a autopilot se postará o zbytek. Doba letu by měla dosahovat až 45 minut. Na létání není potřeba žádné speciální ovládán. Parrot zde využívá všech svých dosud vyvinutých technologií. Dron lze ovládat pomocí aplikace FreeFlight 3 pro mobilní zařízení s OS Android/iOS, ale také vysílač Skycontroller, využívaný u obou kvadrokoptér Bebop (testy kvadrokoptéry Parrot Bebop naleznete zde). Ten umožňuje přenos obrazu a řídícího signálu až na dva kilometry. Přítomná je i aplikace Flight Plan.

Let

Připravíte trasu podle GPS bodů a necháte dron, ať autonomně natáčí podle vašich představ. Připojitelné jsou díky Skycontrolleru i FPV brýle, což by při rychlosti až 80 km/h mělo zařídit autentický pocit při pilotování.

Parrot při vývoji dronu Disco využil svých zkušeností získaných u létajícího křídla s tlačnou vrtulí eBee. Tento dron se často využívá pro tvorbu map, v zemědělství, či pro 3D modeling krajiny.

Dron SenseFly eBee od Parrot| Zdroj: parrot.com

Dron SenseFly eBee od Parrot| Zdroj: parrot.com

Kamera dronu Disco má digitální stabilizaci obrazu. Rybí oko sbírá kompletní obraz 180° zorného pole před nosem dronu a grafická karta pak poskytuje ideální výřez. Co je zatím nejasné, je proces přistání. Disco váží 700 gramů, ale i když ho autopilot zpomalí, přece jenom je finálním krokem dopad na zem. Jak bude řešena ochrana kamery uvidíme, materiál na trupu by měl být extrémně odolný.

 

 

Jakou cenu na nás Parrot chystá zatím nezveřejnil, doufejme v milé překvapení koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Sledujte také náš denně aktualizovaný Facebook, kam přidáváme fotografie a videa z dronů z celého světa.

Komentáře (0)Vstup do diskuse