Jak zabránit pašování zboží pomocí dronu do věznic?

| Petr Minařík

Legální doručování dronů je sice stále v nedohlednu, avšak kvadrokoptéry a další drony jsou často používány k pašování zboží do věznic. Jsou totiž levné, dostatečně výkonné, aby unesly například  cigarety, nože, telefony nebo drogy, a dopravily jej přes plot. Občas je mise natolik úspěšná, že dron nehavaruje a může být znovu použit. To se věznicím v USA pochopitelně nelíbí a hledají se řešení, jak podobným případům zabránit.

Američané hledají způsob, Jak pilotům překazit pašování zboží do věznic | Zdroj: pixabay.com

Američané hledají způsob, Jak pilotům překazit pašování zboží do věznic | Zdroj: pixabay.com

Nedávných pokroků v technologii bezpilotních letounů využívají přátelé vězňů, kteří chtějí svým kamarádům za mřížemi trochu zpříjemnit pobyt. Před Federálním úřadem pro věznice (BOP) nyní stojí obrovská výzva, jak lidem v pašování zboží do věznic zabránit. Pro tyto účely lidé využívají malé, avšak někdy i větší drony, jež unesou až 9 kg.

Existuje řešení?

Úřad BOP chce drony odhalit v okruhu 1,61 km okolo věznic, následně je sledovat ve vzdálenosti 1,21 km a v případě potřeby je dokonce zničit. Takto by bylo nakládáno s pilotem řízenými drony i s letouny, které letí autonomně podle předprogramovaných tras či GPS. Výhodou je, že většina věznic je postavena v otevřeném prostranství, takže by nemělo být složité drony včas odhalit.

Avšak navrhované řešení BOP není konečné. Úřad dokonce vyzval společnosti, aby navrhly řešení a podělily se o ně do 1. prosince. Jestliže je obrana věznic proti dronům takto důležitá, může se dokonce stát, že budou hlídači na věžích vybaveni pistolemi pro rušení signálu, nebo dokonce lasery.

Zdroj: popsci.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse