Test letu Phantomu 2 bez podvozku, pouze s kompasem a GPS

| Igor Vlahovič

Po testu letu mého DJI Phantom 2 Vision + F320 ve dvou nastaveních a to: Bez podvozku, kompasu (tedy bez GPS) a bez podvozku, s kamerou a kompasem (GPS), jsem se rozhodl otestovat let bez podvozku a s pevně instalovaným kompasem. Chtěl jsem vyzkoušet, zda budou fungovat všechny funkce spojené s GPS a kompasem.

Kvadrokoptéra DJI Phantom bez podvozku, pouze s kompasem a GPS | Zdroj: droncentrum

Kvadrokoptéra DJI Phantom bez podvozku, pouze s kompasem a GPS | Zdroj: droncentrum

Předem je potřeba zdůraznit, že kompas musí být na svém novém místě uchycen napevno a nesmí se hýbat. V opačném případě je řízení modelu zmatené!

Každopádně Phantom 2 bez podvozku a kamery vypadá zcela jinak. V podstatě jako UFO. Díky kompasu má nyní opět klasické diodové značení stavů – tedy let v GPS/1TTI, let v ATTI a funkce HL a CL.

Přípravy před letem

Jakmile jsem tedy zapnul vysílač a poté model, počkal jsem na zapsání Home Point. Vše proběhlo úspěšně. Jelikož nemám kameru a tedy ani náhled a telemetrii, musím se spoléhat na signalizaci zadních ramen. Jakmile ramena oznámila rychlým zeleným bliknutím plný počet satelitů, provedl jsem kalibraci kompasu.

Test reakcí dronu pouze s GPS a kompasem

Nyní jsem byl připraven na let. Startoval jsem z ruky, i když není problém startovat ze země. Ale protože model leží na břiše, nesmí tam být tráva a další větší nerovnosti.

Po startu jsem vyzkoušel klasické ovládání modelu. To bylo korektní. Pak jsem si odletěl více jak 10 metrů od Home Pointu, zkusil jsem zapnout Home Lock a přitáhnout si model páčkou směrem k sobě. Vše fungovalo. Ramena signalizovala tento stav žluto-zeleným blikáním. Stejné to bylo i s funkcí Course Lock. Model letěl v nastaveném kurzu.

Pak přišel na řadu test FAIL SAFE. Vypnul jsem vysílač, diody se rozblikaly žlutě, model vystoupal do mých předepsaných 50ti metrů a vrátil se na místo vzletu.

Tímto jsem si ověřil, že i takto upravený Phantom 2 může létat. Kromě náhledu a telemetrie můžete využívat všechny funkce. Navíc se výrazně odlišujete od zbytku uživatelů tohoto stroje.

Zde je video z ukázky letu a testu:

 

Komentáře (1)Vstup do diskuse