Phantom 3 Advanced – Test stability při silném větru

| Igor Vlahovič

Byl jsem zvědav na celkovou stabilitu DJI Phantom 3 Advanced v silném větru. Jednoho dne byl opravdu silný vítr. Neměl jsem sice přesnou informaci o jeho rychlosti, ale v nárazu jeho rychlost dosahovala jistě přes 80 km/h.

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: dji.com

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: dji.com

Nabil jsem tedy akumulátor, připravil dron k letu a přímo na louce u Větrného Jeníkova jsem provedl test stability v silném větru.

Ustál Phantom silný vítr?

Sám jsem občas měl problém v klidu stát. I samotný start ze země hrozil okamžitým převrácením dronu. Vítr byl však nárazový, a tak jsem si počkal na menší poryv. Následně jsem nastartoval a vzlétl.

Ihned po vznesení začal Phantom bojovat se silným nárazovým větrem. Do 50 km/h by měl systém držet dron na místě. Pak již v neutrální poloze plynu hrozí jeho unášení.

To se po chvíli také potvrdilo. Při prudkém nárazu vítr poponesl dron klidně o 2 metry. Stačilo však přidat plyn a mohl jsem s dronem manipulovat. Kromě změny místa se dron propadal a stoupal, a to i o půl metru.

Silný vítr? Nic pro začátečníky…

V každém případě se i přes větrné počasí dalo létat. Phantom je však potřeba hlídat a korigovat. Počet satelitů byl samozřejmě dostatečný, ale pouze GPS na udržení pozice nestačí.

Dále je třeba si uvědomit, že se rychleji vybíjí akumulátor, proto není dobré létat příliš daleko. Osobně však nedoporučuji v takovýchto extrémních podmínkách létat.

Když jsem měl přistávat, dron se stále zmítal v silném větru. Musel jsem opět počkat na menší poryv a pak rychle přistát, i přesto se mi však dron převrhl (viz video).

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse